Надбавки до зарплати і пільги. Рада змінила умови праці немедичних працівників лікарень

Надбавки до зарплати і пільги. Рада змінила умови праці немедичних працівників лікарень

Надбавки до зарплати і пільги. Рада змінила умови праці немедичних працівників лікарень Уніан

Верховна рада прирівняла професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я, до медичних працівників, надавши їм такі самі пільги та надбавки до заробітної плати.

Відповідне рішення в цілому підтримали 283 депутати на засіданні 18 грудня.

"Зросте не зарплата, а надбавки та соціальні пільги за боротьбу з COVID-19, вони тепер прирівняні до людей з медичною освітою", — пояснив у коментарі Суспільному голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Радуцький не зміг назвати суму надбавок, однак зазначив, що біолог з вищою немедичною освітою буде отримувати такі самі пільги, які і лікар.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту №4464, серед професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють у лікарнях, є люди, є закінчили спеціальності "Бактеріологія", "Біологія", "Генетика лабораторна", "Клінічна біохімія", "Клінічна лабораторна діагностика", "Лабораторні дослідження факторів навколишнього середовища", "Лабораторна імунологія" та "Мікробіологія і вірусологія".

"Законом визначається правовий статус професіоналів з вищою немедичною освітою (біологів, мікробіологів, вірусологів, біохіміків тощо), які працюють в закладах охорони здоров’я, та поширює на них пільги (право на належні умови праці, регулярне підвищення кваліфікації, безоплатне користування інформацією, необхідною для здійснення професійної діяльності, скорочений робочий день і додаткову оплачувану відпустку, безоплатне одержання у власність земельної ділянки тощо)", — йдеться в повідомленні на сайті Ради.

Вони також мають бути забезпечені:

 • безкоштовним користуванням соціальною, екологічною та спеціальною медичною інформацією, необхідною для виконання професійних обов'язків;
 • обов'язковим страхуванням коштом власника закладу охорони здоров'я;
 • соціальною допомогою з боку держави у разі захворювання, каліцтва або в інших випадках втрати працездатності, що настала у зв'язку з виконанням професійних обов'язків;
 • встановленням у державних закладах охорони здоров'я посадових окладів (тарифних ставок) на основі Єдиної тарифної сітки;
 • скороченим робочим днем і додатковою оплачуваною відпусткою у випадках, встановлених законодавством;
 • пільговими умовами пенсійного забезпечення;
 • пільговим наданням житла та забезпечення телефоном;
 • першочерговим одержанням медичної допомоги і забезпеченням лікарськими та протезними засобами;
 • судовим захистом професійної честі та гідності;

11 грудня комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування на своєму підтримав проєкт закону.

"Переважна більшість працівників клінічних та інших лабораторій закладів охорони здоров’я – біологів, мікробіологів, вірусологів, біохіміків та інших, залучені до процесу надання медичної допомоги населенню. Це - професіонали з вищою немедичною освітою", — пояснив Радуцький.

За його словами, ці люди на рівні з лікарями-лаборантами працюють безпосередньо з біологічним матеріалом, що містить небезпечні патогени, у тому числі залучені до проведення тестувань хворих на COVID-19 та контактних осіб, але на них не поширюється право на пільги, передбачені законодавством для медичних працівників, а також право на отримання доплати до заробітної плати, яку отримують медичні та інші працівники закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19.

За словами Радуцького, це призводить до відтоку кваліфікованих кадрів, що вкрай негативно позначається на роботі галузі в умовах пандемії.

Що відомо

 • Кабінет міністрів надав можливість студентам-медикам старших курсів та інтернам, яких залучають до боротьби з COVID-19, отримувати страхові виплати.
 • Раніше Міністерство охорони здоров'я розглядало можливість залучення студентів-медиків 5-6 курсів та лікарів-інтернів до роботи в медичних закладах задля боротьби з COVID-19.
 • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов закликав пацієнтів при поганому самопочутті одразу звертатися за допомогою до свого сімейного лікаря, а не відтягувати цей момент до вечора, коли у медика вже закінчиться робочий день.

Читайте також

"Тут трохи тюрма". Розповідь пацієнтки київської COVID-лікарні

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди