Польські перевізники завершили страйк на пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ"

Польські перевізники завершили страйк на пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ"

22 квітня польські протестувальники розблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Як повідомили на сторінці Держмитслужби України, перевізники з Польщі завершили страйк о 13:40. Наразі пункт пропуску "Ягодин-Дорогуськ" працює у штатному режимі в обох напрямках.

Як розповіла у коментарі Суспільному речниця Волинської митниці Валентина Черниш, станом на ранок 22 квітня в черзі перед пунктом пропуску "Дорогуськ" з боку Польщі було 400 вантажівок. Ще 140 ваговозів очікували перетину кордону в електронній черзі.

"О 13:45 нам сповістили, що працюємо в обох напрямках в штатному режимі, тобто здійснюватимуться пропуск по 600 траспортних засобів в обидві сторони за добу", — сказала речниця.

Як додала Валентина Черниш, нині волинські митники готуються працювати у посиленому режимі, щоб усі водії, які очікують у черзі, могли швидко перетнути кордон.

Що відомо про протести польських фермерів

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестували на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

Через декілька днів польські фермери оголосили, що мають намір 20 лютого заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною.

22 лютого прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. Як сказав тоді Туск, це протягом найближчих годин після ухвалення рішення дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк.

На початок