"Більшість потрапляють на вулицю з вини власників": як Луцьке КП "Ласка" відловлює і прилаштовує безпритульних тварин

"Більшість потрапляють на вулицю з вини власників": як Луцьке КП "Ласка" відловлює і прилаштовує безпритульних тварин

Ексклюзивно

Станом на початок квітня в комунальному підприємстві "Ласка" у Луцьку утримують 200 безпритульних собак і 30 котів. Щомісяця у родини вдається прилаштувати до 10 тварин.

Як розповіла Суспільному директорка Оксана Богданюк, на вулицях громади стало більше безпритульних тварин через виїзд власників за кордон на початку і уже під час повномасштабного вторгнення.

"Більшість тварин, 84%, стають безпритульними з вини власників. Безвідповідальні люди допускають самовигул і тварини губляться, або й викидання тварин. Лише 5% тварин це ті, які народились на вулиці", — говорить Оксана Богданюк.

Пси у Луцькому КП "Ласка"
Безпритульні пси у Луцькому КП "Ласка". Суспільне Луцьк

Зі слів директорки, два тижні тому на вулиці Володимирська у Луцьку відловили пса. Тварину пролікували від піроплазмозуПіроплазмоз — хвороба переноситься кліщами, згодом від місцевих дізналися, що пес раніше мав власників, але вони виїхали до Польщі і лишили пса на вулиці.

Директорка КП "Ласка" у Луцьку Оксана Богданюк
Директорка КП "Ласка" Оксана Богданюк. Суспільне Луцьк

Як відловлюють тварин у Луцьку

Щодня працівники "Ласки" тричі виїжджають на відлов безпритульних тварин у Луцькій громаді. Цього разу з вулиці Дубнівської привезли травмовану собаку.

"Після огляду дівчатами буде зрозуміло, що з нею. Зараз поки помістили її в карантин. Ще є виїзди – і по котів треба їхати, і по собак", — каже ловець бездоглядних тварин Віталій Столярук.

КП "аска" у Луцьку
Віталій Столярук зачинає зловленого пса у вольєві. Суспільне Луцьк

Також до притулку ловці привезли трьох безпритульних котів. Після огляду, вакцинації та стерилізації, каже фельдшер Дмитро Лисов, їх повернуть на місце відлову.

Кіт у КП "Ласка"
Кіт, який потрапив у "Ласку" через перелом кісток тазу. Суспільне Луцьк

Нові родини для безпритульних тварин

Основні завдання комунального підприємства — відлов, стерилізація, вакцинація і повернення тварини на місце відлову. Також працівники намагаються прилаштувати тварин у нові родини, але у "Ласці" зараз є кішка та пес на тимчасовому перебуванні.

В одному з вольєрів на господаря, який нині на війні, чекає пес породи "російська гонча".

Пес породи "російська гонча" в КП "Ласка"
Пес, який чекає господаря з війни. Суспільне Луцьк

Протягом минулого року на підприємстві прилаштували в родини 110 котів та собак. Від початку цього року – 30. "З моменту початку карантину в 2020-му році ми зупинилися в адопції. Забирають близько 10 тварин в місяць. 10-12 це дуже мало. Я би хотіла, щоб це було в 2-3 рази більше. Кожна тваринка заслуговує на дім", — говорить Оксана Богданюк.

Як додала керівниця комунального підприємства, у 2024 році на роботу підприємства з міського бюджету виділили 9 мільйонів гривень.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок