Проїхали 177 вантажівок: як працює пункт пропуску "Зосин-Устилуг"

Проїхали 177 вантажівок: як працює пункт пропуску "Зосин-Устилуг"

Ексклюзивно

З вечора, 21 березня, коли польські фермери розблокували рух ваговозів на пункті пропуску "Зосин-Устилуг", кордон перетнули 177 вантажівок.

Такі дані станом на 14:00 22 березня Суспільному надала речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна.

На виїзд з України прикордонники оформили 100 вантажних автомобілів, на в'їзд — 77. Наразі в черзі на перетин кордону з польського боку перебуває 170 машин.

"Рух легкових автомобілів, автобусів та вантажівок здійснюється у звичному режимі", — зазначила речниця.

Ситуація на пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ", додала Маргарита Вершиніна, залишається незмінною. Пункт пропуску досі заблокований польськими протестувальниками, в бік Польщі з України вантажівки не пропускають.

Що відомо про блокування польсько-українського кордону

У Польщі фермери 9 лютого розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня. Під час перемовин в Міністерстві сільського господарства президент Національної ради сільськогосподарських палат Віктор Шмулевич заявив, що всі фермери згодні з трьома основними вимогами: вони не хочуть впровадження Green Deal, імпорту сільськогосподарської продукції з України та вимагають підтримки тваринництва.

Станом на ранок 10 лютого польські фермери блокували роботу трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною: "Ягодин-Дорогуськ", "Рава-Руська-Гребенне" та "Шегині — Медика". Цього ж дня, об 11:30, завершився протест перед пунктом пропуску "Шегині-Медика". Рух вантажівок відновлений.

12 лютого польські фермери розпочали акції протесту на пунктах пропуску "Долгобичув-Угринів", "Зосин-Устилуг". Протестувальники блокують там рух вантажівок. Також повторно заблокували ПП "Медика-Шегині".

15 лютого біля МПП "Ягодин — Дорогуськ" розпочалася акція протесту українських перевізників, які зібралися у відповідь на дії польських фермерів і затримують рух ваговозів із польською реєстрацією. За добу, 18 лютого, через міжнародний пункт пропуску "Ягодин-Дорогуськ" не пропустили жоден ваговоз.

23 лютого Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна розробила та пропонує Польщі "План взаємопорозуміння" стосовно деблокади кордону. Він складається з п'яти кроків.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільне Луцьк.

На початок