У селі Тростянець Ківерцівської громади реконструюють пришкільний інтернат під квартири для внутрішньо переміщених осіб, – розповів Суспільному міський голова Олександр Ковальчук.
Приміщення збудоване у 1975-му році, знаходиться на балансі місцевого ліцею.

Як розповів директор Тростянецького ліцею Микола Глинський, приміщення, у якому проживали орієнтовно сотня дітей з навколишніх сіл, давно пустує.
"Тут були усі умови і пральня, і їдальня на місці, цілодобово дітки проживали. Коли побудували нові школи в Озері, в Журавичах, в Годомичах, то потреба в цьому приміщенні відпала", – говорить директор.
Згідно з планом в колишньому інтернаті планують організувати 18 квартир, кожна – по 24 квадратні метри.

Зі слів виконроба Владислава Гонтара, на місці залишать зовнішні та несучі стіни. Решту частин конструкцій демонтували.

"Демонтаж підлоги, стяжки, штукатурки, старих перегородок, віконних та дверних прорізів, опалення, каналізації – повністю демонтаж старих комунікацій. Основні зараз роботи – розпланування приміщень, мурування перегородок, замуровування прорізів", – розповів виконроб.

На даху – роблять залізобетонний шар, якій зміцнює конструкцію. Як розповів Олександр Ковальчук, інтернат реконструюють в рамках програми Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО "Реконструкція та відновлення муніципальної інфраструктури".
Загальна вартість об'єкта – 60 мільйонів гривень. "Всі кошти грантові, гроші Євросоюзу. Тут нашої дольової участі буде тільки в ремонті шкільної їдальні, яка знаходиться в даному приміщенні", – додав міський голова. Скільки це буде коштувати бюджету наразі невідомо.
Будинок планують здати в експлуатацію до першого вересня цього року. Квартири, зі слів міського голови, отримають працевлаштовані переселенці. Нині у Ківерцівській громаді мешкає півтори тисячі внутрішньо переміщених осіб.
Читайте також
- Майже пів сотні переселенців живуть у реконструйованому під житло оздоровчому таборі на Волині
- Житло для ВПО: що пропонує держава та як отримати безкоштовну квартиру
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.