На Волинь привезли партію бебі-боксів. Куди саме і скільки

На Волинь привезли партію бебі-боксів. Куди саме і скільки

На Волинь привезли партію бебі-боксів. Куди саме і скільки
. Суспільне Волинь

Першу за сім місяців партію пакунків малюка отримали в обласному перинатальному центрі. Це поки єдиний на Волині заклад, куди надійшли бебі-бокси, - розповіла Суспільному директорка медустанови Ірина Горавська.

Востаннє пакунки малюка в область надходили наприкінці червня 2020.

До обласного перинатального центру надійшло 460 пакунків. 1 лютого із медустанови виписують 12 малюків, усі вони отримають бебі-бокси.

"Скільки держава нам дала на перший транш, стільки й надійшло. У місяць у нас народжується до 300 дітей, тому ось цих бебі-боксів у нас не вистачить навіть на два місяці", - каже Ірина Горавська.

Першою пакунок малюка отримала волинянка Юлія Ярощук. Разом із медсестрою перинатального центру мама перевірила коробку з дитячими речами.

На Волинь привезли партію бебі-боксів. Куди саме і скільки
Суспільне Волинь

Склад дещо відрізняється, від тих, що надходили раніше. У нових "пакунках" лише дитячі речі, у попередні входили також засоби гігієни для мам.

Усього найближчим часом у медичні заклади на Волині має надійти 1600 бебі-боксів. Коли саме вони надійдуть наразі невідомо.

Нагадаємо, з кінця червня минулого року породіллям видавали довідки для оформлення соціальної “картки малюка”. На одну дитину нараховували 5 тисяч гривень. Гроші батьки могли витратити на дитячі товари у визначених магазинах, розповіла виконувачка обов'язків департаменту соцзахисту населення облдержадміністрації Людмила Сірбіненко. З її слів, на Волині виплати на спецрахунки отримали майже 1000 осіб.

Що відомо

  • Програму одноразової натуральної допомоги при народженні дитини "Пакунок малюка" було запроваджено у 2018 році. До "пакунку" входять засоби гігієни, одяг та інші необхідні речі з догляду за немовлям.
  • Кабінет міністрів 29 липня 2020 року ухвалив постанову, згідно з якою замість "пакунка малюка" породіллям будуть видавати соціальну банківську картку з 5 тис. грн на рахунку. Після цього дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав український уряд зберегти програму "пакунок малюка" у такому вигляді, якому він є.
  • Влітку 2020 року повідомлялося, що у багатьох пологових будинках в Україні вже закінчилися пакунки малюка або скоро закінчаться, а нові на той момент не закупили.
  • 17 вересня 2020 року Рада прийняла за основу законопроєкт про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". Президент Володимир Зеленський цей закон підписав.
На початок