У Києві близько сотні людей прийшли на Ходу з вшанування пам'яті перших загиблих на Майдані у 2014 році. Раніше її переносили через посилені карантинні заходи.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Дарина Коломієць.
Хода стартувала від Лядських воріт на Майдані, потім учасники акції рушили Хрещатиком й до вулиці Грушевського.
"Прийшов через те, що хтось хоче перегорнути пам'ять про Майдан як сторінку й спотворити історичну роль Небесної Сотні та Майдану у цілому", – сказав учасник акції Володимир Іванов.

Як повідомляє кореспондентка, зазвичай хода відбувалася 22 січня – у день, коли з’явилися перші загиблі. Через локдаун її перенесли на 25 січня.

Організатори ходи ГО "3 Сотня Самооборони Майдану", ГО “Родини “Небесної Сотні”, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – музей Революції Гідності.
Що відомо
- У Києві на вулиці Грушевського сотні близько 20 людей зібрались 22 січня, щоб вшанувати пам'ять перших загиблих на Майдані під час Революції Гідності.
- Наприкінці 2013 та на початку 2014 років Україну охопили масові протести, які отримали назву Революція гідності. Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 р., внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.
- ГПУ оголосила підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 особам, 46 з яких перебувають у розшуку. Здебільшого звинувачення у розстрілах висунуто співробітникам розформованого нині спецпідрозділу МВС "Беркут".
- Окрім того, підозри в організації злочинів висунуто Віктору Януковичу, його старшому сину Олександру, експрем'єру Миколі Азарову, ексголові МВС Віталію Захарченку, ексгенпрокурору Віктору Пшонці та його синові Артему та інших. Більшість з них нині переховується в Росії.
- Сукупно у всіх містах України розслідується понад 4,7 тис. злочинів проти учасників Революції Гідності.
- Європейський суд з прав людини 21 січня виніс рішення стосовно кількох справ щодо подій Революції гідності та визнав порушення прав та насильство щодо учасників протестів.