Перейти до основного змісту
Розмінування у Київській області: жителі можуть чути звуки вибухів

Розмінування у Київській області: жителі можуть чути звуки вибухів

На Київщині триває розмінування. У Вишгородському районі піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій знищуватимуть вибухонебезпечні предмети.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

"На території району сьогодні, 31 березня, проводяться вибухові роботи. Через це може бути гучно", — йдеться у повідомленні.

Жителів регіону та околиць столиці закликають зберігати спокій, бути обачними та довіряти інформації тільки з офіційних джерел.

Що відомо про планові вибухові роботи на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

Зокрема, 25 липня минулого року сапери працювали у Фастівському, 2 грудня — у Бучанському районах, 7 березня — у Вишгородському, 12 березня у Броварському, 13 березня у Бориспільському, 18 березня — у Білоцерківському районах.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

У Бучанській громаді провели випробування української безпілотної машини для розмінування. Нова техніка зроблена на базі трактора, але з допрацюваннями, встановлене радіокерування. Є можливість працювати по навігації. Також для розмінування сільськогосподарських земель Київщини вивчатимуть досвід Хорватії.

З початку 2025 року піротехніки ДСНС у Києві та області обстежили понад 37 гектарів землі та вилучили 166 боєприпасів. Загалом, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну сапери знешкодили у Києві та області понад 20 тисяч вибухонебезпечних предметів та обстежили територію та акваторію площею понад 4 тисячі гектарів.

Крім того, у Київській області проводять планові вибухові роботи у громадах, де у промислових масштабах добувають граніт. Це — Шамраївський кар'єр неподалік Білої Церкви, Ольшаницьке родовище гранітів і Рокитнянський спецкар'єр, які теж розташовані у Білоцерківському районі.

Що відомо про розмінування територій України

У вересні 2023 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що для повного розмінування України потрібно 37 мільярдів доларів і понад 10 тисяч саперів. У державі є тільки 3 тисячі фахівців. Партнери вже виділили 250 мільйонів доларів на розмінування.

У лютому 2024-го у ДСНС повідомляли, що в Україні потенційно замінованими залишаються 156 тисяч квадратних кілометрів.

На початку березня Мінекономіки України та компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних, підписали угоду про партнерство для співпраці у гуманітарному розмінуванні територій. Зокрема документ передбачає розмінування України за допомогою технологій штучного інтелекту.

10 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що, за розрахунками українського уряду та експертів, Україні потрібно близько 10 тисяч саперів, щоб розмінувати за 5 років забруднені російськими мінами землі.

20 вересня Міноборони поінформувало, що від початку повномасштабної війни в Україні розмінували понад 5 тисяч квадратних кілометрів.

Топ дня
Вибір редакції
На початок