У Бучанському районі Київської області після деокупації виявили 1190 вбитих українців.
Про це розповів очільник Київської ОВА Микола Калашник.
У Бучі вшанували пам’ять жертв російської агресії та тих, хто віддав життя за незалежність України. До третьої річниці повномасштабного вторгнення родичі загиблих поклали квіти до меморіалу "Стіна пам'яті".
"На ньому викарбувані імена мирних українців, яких катували, розстрілювали, ховали у братських могилах. Роки народження різні, а дата смерті одна – лютий-березень 2022-го", — зазначив Калашник.
За його словами, тільки на території церкви Святого Апостола Андрія Первозванного були поховані 116 людей, серед яких 30 жінок і двоє дітей.
Що відомо про окупацію Бучі
Буча була в окупації 33 дні. Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня минулого року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.
8 квітня 2022 року у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.
Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня 2022 року.
Правоохоронці зафіксували понад 9 тисяч воєнних злочинів, які армія РФ скоїла під час окупації Бучанського району Київщини. Загинули більше 1 700 цивільних людей, із них близько 700 у Бучі.