Перейти до основного змісту
У Києві демонтували пам'ятник російському вченому Павлову

У Києві демонтували пам'ятник російському вченому Павлову

пам'ятник Павлову
У Києві демонтували пам'ятник російському вченому Павлову. КМДА

У столиці демонтували пам'ятник російському фізіологу Івану Павлову біля Олександрівської лікарні.

Про це повідомляє Департамент територіального контролю міста Києва.

Зазначається, що попри внесок Павлова в науку, його постать пов'язана з імперським наративом. Демонтаж провели відповідно до рішення Київради.

"Історично школа Івана Павлова проводила жорстокі експерименти не лише на тваринах, але й на людях. Зокрема, для цих експериментів використовували безпритульних дітей віком від 6 до 15 років", — йдеться в повідомленні.

Наразі демонтований пам'ятник зберігається на спеціальному майданчику для безхазяйного майна. Далі його передадуть до Держмузею авіації України імені Антонова, де вже зберігаються інші демонтовані об'єкти.

"Київблагоустрій" з 2022 року вже демонтував 59 об'єктів, включаючи пам'ятник Щорсу. Загалом станом на кінець січня у Києві вже прибрали 118 таких об'єктів.

Що відомо про деколонізацію і дерусифікацію в Києві

26 квітня 2022 року в Києві демонтували радянський монумент під Аркою тоді ще "дружби народів". Гранітну стелу з багатофігурною групою, присвячену Переяславській Раді, планували розібрати згодом.

Саму Арку перейменували рішенням Київради 14 травня 2022 року. Тепер вона офіційно називається Арка Свободи українського народу. Тоді ж столичні депутати затвердили перелік понад 40 пам'ятників і пам'ятних знаків, які мали прибрати з вулиць і будівель столиці і передати до музею тоталітаризму.

Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку було 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.

1 серпня 2023 року в Києві з монумента "Батьківщина-Мати" зняли герб колишнього СРСР. Демонтаж та встановлення тризуба завершили до Дня Незалежності України.

Станом на листопад 2023 року, в Києві демонтували понад 60 пам'ятних об'єктів, які пов'язані з історією та культурою РФ або СРСР.

У Києві створили мапу, де можна подивитись нові назви дерусифікованих вулиць та їхню історію. Близько 15% перейменувань пов'язані з українськими військовими, ще стільки ж з назвами місцевості. Найменший відсоток припадає на спортсменів і космонавтів.

На початку 2024 року в Києві з'явився сквер імені ізраїльської прем'єрки Голди Меїр і вулиця Кікабідзе. Ще кілька вулиць отримали нові назви. Зокрема, проспект Повітрофлотський став проспектом Повітряних Сил.

Наприкінці серпня Київрада перейменували ще 7 вулиць та провулків. Їм присвоїли імена загиблих українських героїв-захисників.

Топ дня
Вибір редакції
На початок