У столиці встановлюють вертикальні бар'єри вздовж доріг та використовують мульчування, щоб захистити дерева від засобів проти ожеледиці.
Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.
Також цього року для боротьби з ожеледицею у 150 парках і скверах столиці використовують гранітну крихту та бішофіт замість технічної солі.
"Є ділянки, де технічна сіль необхідна, наприклад, уздовж автомобільних доріг. Тому на таких локаціях використовуватимуть методи абсорбування сумішей та встановлення фізичного бар'єра. Наразі визначили 24 експериментальні ділянки", — зазначив Возний.
Для вертикальних бар'єрів можуть використовувати деревину, агроволокно чи інший матеріал. Їх можна використовувати повторно.
Що відомо про озеленення Києва
У 2023 році у Києві поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на січень 2024 року "оцифрували" понад 203 тисячі.
У травні цього року в Києві почали створювати дощові садки. Це — ландшафтні рішення для збирання та подальшої утилізації води, що мають вигляд квіткової клумби. Дощові клумби вже є в Подільському, Солом'янському та Оболонському районах. Невдовзі їх можна буде побачити в усіх районах столиці.
Також у Києві висаджують квіти за популярним принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових. Також в столиці тестують "торби" для поливу дерев.
Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було озеленити не один сквер.
Ще у столиці на місцях демонтованих МАФів чи стихійних парковок облаштовують новий вид громадського простору — парклети. Це зони для відпочинку з лавками, прикрашеними рослинами та квітами.