Перейти до основного змісту
Ексрозвіднику Червінському продовжили цілодобовий домашній арешт у справі про хабар

Ексрозвіднику Червінському продовжили цілодобовий домашній арешт у справі про хабар

Роман Червінський
Роман Червінський на засіданні Шевченківського райсуду столиці з обрання запобіжного заходу, 25 квітня 2023 року. Нікіта Галка/Суспільне

Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту ексрозвіднику Роману Червінському до 5 лютого 2025 року. Йдеться про справу щодо ймовірного хабарництва.

Про це із зали судового засідання передає кореспондент Суспільного Станіслав Свирид.

Суддя задовольнив клопотання прокурора щодо продовження терміну домашнього арешту.

Водночас суд зобов'язав обвинуваченого обов'язково з'являтися до зали суду за вимогою. За словами адвокатів, цього не було у вимогах прокурора. Захист буде вимагати у суду роз'яснення цього пункту. Також суд відхилив клопотання захисту у взятті на поруки.

У кінці грудня 2023 року з джерел Цензор.нет стало відомо, що Роману Червінському повідомили про підозру в спробі заволодіти 100 тис. доларів, видаючи себе за посадовця Державної фіскальної служби.

За словами Червінського і його адвоката, йдеться про справу 2020 року. При цьому відео щодо імовірного хабарництва, яке виклали в інтернет, було записане незаконно, воно "порізане та сфальсифіковане", заявляла сторона захисту.

Що відомо про справу розвідника Романа Червінського

Колишнього співробітника ГУР Романа Червінського (він один з організаторів операції із затримання російських бойовиків ПВК "Вагнер") у квітні 2023 року СБУ звинуватила у самовільній проваленій операції з вербування російського пілота, що призвело до обстрілу аеродрому "Канатове" в Кіровоградській області. За інформацією речника СБУ Артема Дехтяренка, Червінський діяв попри заперечення Служби безпеки проводити цю операцію та без згоди відповідних державних органів. У результаті російські спецслужби отримали дані про розміщення на аеродромі "Канатове" особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків. Це дало змогу армії РФ обстріляти летовище. Передбачене покарання — позбавлення волі на термін від восьми до 12 років.

Роман Червінський справу проти себе називає політичним замовленням. Він вважає це помстою через оприлюднення у 2021 році інформації про зраду на рівні Офісу президента й зриву спецоперації щодо російських найманців приватної військової компанії "Вагнер". Звинувачення проти нього розвідник називає сфальсифікованими. За його словами, спецоперація була погоджена.

16 липня 2024 року п’ятий президент Петро Порошенко вніс за Романа Червінського понад 9 мільйонів гривень застави. Однак вже 18 липня йому призначили домашній арешт у справі про хабарництво.

Топ дня

Вибір редакції

На початок