Цього року станом на листопад 4,9 тисячі переселенців скористалися послугами Київського обласного центру зайнятості. Наразі 2,1 тисячі ВПО працевлаштовані.
Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.
Зазначається, що зокрема, завдяки компенсації витрат роботодавцям за працевлаштування ВПО, 778 людей змогли знайти роботу у різних сферах. Роботодавці, які наймають внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати компенсацію в розмірі 8000 грн за кожного працевлаштованого. Ці кошти можуть бути використані для покриття витрат на оплату праці цих людей у період воєнного стану.
Також ведеться активна підтримка підприємницької ініціативи серед переселенців. У межах урядової програми "єРобота" 83 ВПО отримали гранти на створення або розвиток власного бізнесу. Програма "єРобота" — важлива ініціатива, яка допомагає переселенцям не тільки започаткувати власний бізнес, а й отримати фінансову підтримку для реалізації своїх ідей.
"Завдяки грантам вони (ВПО) можуть створювати нові робочі місця, що, своєю чергою, сприяє розвитку економіки та підвищенню зайнятості у місцевих громадах", — йдеться у повідомленні.
Інформацію про вакансії, профнавчання, ваучери на навчання можна дізнатися за посиланням.
Із липня 2022 року уряд запровадив проєкт "єРобота", за яким можна отримати від держави безповоротну фінансову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найпопулярніша серед українців — програма мікрогрантів "Власна справа", за якою можна отримати до 250 тис. гривень.
Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Максимальна сума, яку можна отримати безповоротно — до 8 млн грн. У лютому 2023 року стало відомо, що Київщина посіла 2 місце серед регіонів із найбільшою кількістю ухвалених рішень за програмою "єРобота".
Що відомо про допомогу переселенцям у Києві та області
Восени минулого року на Київщині проводили Всеукраїнську інформаційну кампанію "Робота для ВПО: ти потрібен!". Людям, які переїхали на нове місце через війну, розказували про вакансії, державні програми для розвитку бізнесу чи навчання з допомогою ваучера. Уся інформація для працевлаштування ВПО також зібрана на порталі Державної служби зайнятості.
У вересні цього року на Київщині 62 переселенцям затвердили мікрогранти для старту або розвитку власного бізнесу. Їхня загальна сума становить 15 мільйонів гривень.
Благодійний фонд "Життєлюб" надає житло переселенцям у Білоцерківському районі Київщини за умови, що ВПО працевлаштуються в місцевих громадах. Зокрема, шукають лікарів, освітян, бухгалтерів і соціальних працівників, які погодяться відпрацювати на новому місці 10 років.
Київщина прийняла понад 334 тисячі переселенців, з яких майже 600 з особливими потребами. Агентство ООН у справах біженців започаткувала спеціальну програму для вимушено переміщених осіб в Україні, яка зокрема допоможе покрити їхні основні потреби в оренді житла, їжі та предметах гігієни.
Також УВКБ ООН опікується відновленням будинків у Макарівській та Бородянській громадах Київської області, які були пошкоджені під час бойових дій.
На Київщині діє благодійна програма — житло для внутрішньо переміщених осіб. Це комплекс індивідуальних та багатоквартирних житлових будинків. "Містечка Хансена" — це житло для родин, які втратили домівку через російське вторгнення. Оселі надають у безкоштовне користування до 5 років.
У Києві відкрили курси електромонтерок для жінок з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб та матерів, які самостійно виховують дітей. Також у столиці започаткували новий соціальний проєкт, в межах якого одиноких матерів і жінок-переселенок безкоштовно навчатимуть професіям у сфері б'юті-індустрії.