На Київщині найбільший попит серед роботодавців на працівників робітничих професій — це водії, продавці, бухгалтери, кухарі.
Про це повідомляє Київська обласна служба зайнятості.
Переселенці найчастіше знаходять роботу у сферах торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, переробної промисловості, освіти, охорони здоров'я, надання соціальної допомоги, а також у державному управлінні та обороні.
Зазначається, що цьогоріч в області працевлаштували майже 1800 внутрішньо переміщених осіб.
"Наразі база вакансій Київської обласної служби зайнятості налічує 2 700 пропозицій. А на єдиному порталі доступно майже 16 тисяч вакансій для працевлаштування на Київщині", — йдеться в повідомленні.
Що відомо про допомогу для ВПО та людей, які втратили житло на Київщині
У червні 2022 року в Бородянці відкрили перше на Київщині модульне містечко. Вони є також в Ірпені, Макарові та інших населених пунктах, найбільш постраждалих від російського вторгнення.
Станом на травень 2023 року, у модульних містечках регіону були вільні 3,5 тисячі місць для переселенців. Загалом там можуть мешкати 7,5 тисяч людей.
Київщина вже прийняла понад 334 тисячі переселенців, з яких майже 600 з особливими потребами.
Агентство ООН у справах біженців започаткувала спеціальну програму для вимушено переміщених осіб в Україні, яка зокрема допоможе покрити їхні основні потреби в оренді житла, їжі та предметах гігієни.
Також УВКБ ООН опікується відновленням будинків у Макарівській та Бородянській громадах Київської області, які були пошкоджені під час бойових дій.