Укриття в столичному "Охматдиті" розмалювали ізраїльські художниці разом із пацієнтами лікарні.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
Ідея проєкту "Вікно в мир" полягає в зображенні того, що можна побачити, відкривши вікно бомбосховища.
"У нас в Ізраїлі бомбосховища розписують із зовнішньої сторони, роблячи з них арт-об'єкт для міста", — каже одна із виконавиць Зоє Север.
Художнє оформлення укриття в ендокринологічному відділенні зайняло чотири дні. Також до розпису залучили п'ятьох дітей, які нині лікуються в медзакладі.
"Наша задача не просто лікувати пацієнтів, а забезпечити їм комфортне перебування під час тривог. Щоб умови в укритті були приближені, якщо не до домашніх, то хоча би до лікарняних палат", — говорить медичний директор з медичних питань "Охматдиту" Тетяна Іванова.
Вона додала, що після закінчення війни планують перетворити укриття в музей.
Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня 2024 року
Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули 33 людини, більше сотні були поранені. Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.
Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених. 10 липня в столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по "Охматдиту" був у критичному стані в реанімації.
Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії. Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади. Після атаки 8 липня в "Охматдиті" не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко.
Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський. У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову "Охматдиту". Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — вдалося зібрати менше ніж за 3 години.
Два корпуси дитячої лікарні "Охматдит", які зруйновані російським ракетним ударом 8 липня 2024 року, не підлягають відновленню. На будівництво нового корпусу спрямують, зокрема, і благодійні кошти. Міжнародні партнери, меценати та організації продовжують перераховувати кошти на допомогу дитячій лікарні. Деяких тяжкохворих пацієнтів "Охматдиту" перевезли на лікування в інші країни. Зокрема, вісім дітей прийняла на лікування Німеччина.