У Києві залишатимуть фрагменти мертвої деревини у зелених зонах для підтримки біорізноманіття.
Про це повідомив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.
Зазначається, що фрагменти неживої деревини використовують для створення природних умов існування різних видів флори та фауни у багатьох європейських містах.
Це окремі безпечно обрізані сухостої або відмерлі стовбури дерев, які спеціально залишатимуть для розвитку біорізноманіття. Вони підтримуватимуть життєвий цикл комах, грибів, мікроорганізмів, а також будуть "їдальнею" для птахів.
"Ми розробили спеціальні інформаційні таблички, на яких пояснюємо переваги такого природоорієнтованого рішення та закликаємо киян дізнаватися більше, перейшовши за спеціальним QR-кодом", — зазначив Возний.
Він додав, що залишки мертвої деревини насичуватимуть землю азотом, фосфором і вуглецем, підвищуючи її родючість.
Що відомо про озеленення Києва
У 2023 році у Києві поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на січень 2024 року "оцифрували" понад 203 тисячі.
У травні цього року в Києві почали створювати дощові садки. Це — ландшафтні рішення для збирання та подальшої утилізації води, що мають вигляд квіткової клумби. Дощові клумби вже є в Подільському, Солом'янському та Оболонському районах. Невдовзі їх можна буде побачити в усіх районах столиці.
Також у Києві висаджують квіти за популярним принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових. Також в столиці тестують "торби" для поливу дерев.
Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було озеленити не один сквер.
Ще у столиці на місцях демонтованих МАФів чи стихійних парковок облаштовують новий вид громадського простору — парклети. Це зони для відпочинку з лавками, прикрашеними рослинами та квітами.