Перейти до основного змісту
"Ваш родич потрапив у халепу": київські правоохоронці підозрюють чоловіка, який дурив пенсіонерів

"Ваш родич потрапив у халепу": київські правоохоронці підозрюють чоловіка, який дурив пенсіонерів

Вилучені гроші
Вилучені гроші. Київська міська прокуратура/Telegram

Дніпровська окружна прокуратура Києва повідомила про підозру 31-річному жителю Одеси. Чоловіка звинувачують у шахрайстві за схемою "ваш родич потрапив у халепу".

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Слідство встановило, що підозрюваний зі співучасниками, використовував схему "ваш родич потрапив у халепу". Фігуранти ошукали 91-річну пенсіонерку та 77-річного пенсіонера.

Зазначається, що спільники підозрюваного, перебуваючи у місцях позбавлення волі, зателефонували на стаціонарний телефон 77-річному чоловіку. Вони повідомили, що його дружина спричинила ДТП, в якій загинула інша водійка, а щоб "зам'яти" цю справу, потрібно терміново передати гроші.

"Пенсіонер виконав всі вимоги і віддав 300 тис. гривень підозрюваному, який прийшов до нього додому за грошима. Згодом постраждалий зателефонував дружині та зрозумів, що його ошукали", — йдеться у повідомленні.

Також правоохоронці з'ясували, що цього ж дня, за схожою схемою, підозрюваний отримав від 91-річної жінки 40 тис. гривень. Йшлося про "лікування" сусідки, якій начебто були необхідні гроші на операцію. Отримавши гроші, чоловік переказав їх поштою та через криптогаманець спільникам, після чого потягом поїхав до міста Дніпро, де його затримали правоохоронці.

За шахрайське заволодіння чужим майном шляхом обману, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб, що завдало істотної шкоди потерпілим, в період воєнного стану (ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України) фігуранту загрожує до 5 років позбавлення волі.

У прокуратурі поінформували, що підозрюваний вже відбув покарання за створення терористичної групи та незаконне поводження зі зброєю. Наразі правоохоронці встановлюють особи його спільників.

Що відомо про розслідування випадків шахрайства у Києві та області

У столиці шахраї найчастіше "працюють" під виглядом соціальних працівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.

Також аферисти створюють фішингові сайти, які за інтерфейсом нагадують сайти для оформлення соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.

У Києві викрили трьох псевдоблагодійників, які збирали гроші нібито на допомогу дітям, а витрачали їх на власні потреби.

Також поліція затримала у столиці жінку, яка розповідала, що вона волонтер і може купувати різні товари за суттєвими знижками. Підозрювана ошукала щонайменше 18 громадян на майже 6 млн гривень.

У Києві затримали чоловіка, який ошукав літню жінку. Незнайомець повідомив, що її донька начебто потрапила в лікарню і на її операцію потрібні гроші. Пенсіонерка віддала 100 тисяч гривень.

Також у місті засудили уродженця Луганської області. Він ошукав пенсіонерку на 4 тис. доларів США за схемою "ваш родич в біді". Фігурант раніше був неодноразово судимий. Він приїхав до столиці із тимчасово окупованої території для пошуку роботи.

Ще поліція затримала 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші. Також у столиці викрили організацію, яка займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.

У Києві детективи БЕБ припинили роботу пунктів обміну валют, які працювали за ліцензією іншої фірми і продавали фальшиві долари. Викрити незаконну діяльність допоміг громадянин, який став жертвою шахрайської схеми.

Топ дня

Вибір редакції

На початок