Дарницька окружна прокуратура Києва повідомила про підозру трьом членам угруповання. Організатори схеми через кол-центр збирали гроші нібито на допомогу дітям. Отримані пожертви вони нікуди не передавали і розпоряджалися грошима на власний розсуд.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.
Слідство встановило, що підозрювані зареєстрували благодійний фонд та утворили call-центр. Оператори телефонували та розсилали повідомлення підприємцям, представникам різних організацій та звичайним громадянам з проханням долучилися до збору грошей.
Зазначається, що "благодійники" запевняли, що збирають кошти на потреби дітей, які постраждали внаслідок збройної агресії РФ проти України. Втім, зібрані гроші фігуранти розподіляли між собою, а для маскування іноді переказували незначну частину грошей на благодійність аби показати, що начебто справді комусь допомагають.
"З квітня 2022 року по червень 2023 року псевдоблагодійники привласнили близько 5 млн гривень пожертв. Під час обшуків за місцями їхнього проживання правоохоронці вилучили докази протиправної діяльності", — йдеться у повідомленні.
За ч. 3 ст.201-2Незаконне використання благодійних пожертв, за попередньою змовою групою осіб, з метою отримання прибутку, в особливо великому розмірі, під час воєнного стану Кримінального кодексу України двом жінкам та чоловіку повідомили про підозру. Їм загрожує до семи років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Що відомо про розслідування випадків шахрайства у Києві та області
У столиці шахраї найчастіше "працюють" під виглядом соціальних працівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.
Також аферисти створюють фішингові сайти, які за інтерфейсом нагадують сайти для оформлення соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.
Правоохоронці викрили інтернет-шахрая, який брав передплату за неіснуючі автозапчастини. Коли клієнти перераховували аванс, "продавець" переставав виходити на зв'язок.
Ще поліція затримала 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші. Ще у столиці викрили організацію, яка займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.
У Києві детективи БЕБ припинили роботу пунктів обміну валют, які працювали за ліцензією іншої фірми і продавали фальшиві долари. Викрити незаконну діяльність допоміг громадянин, який став жертвою шахрайської схеми.
Також поліція затримала у столиці жінку, яка розповідала, що вона волонтер і може купувати різні товари за суттєвими знижками. Підозрювана ошукала щонайменше 18 громадян на майже 6 млн гривень.