Ошукали за схемою "Ваш родич у біді": київський пенсіонер віддав 4000 доларів на нібито порятунок племінника

Ошукали за схемою "Ваш родич у біді": київський пенсіонер віддав 4000 доларів на нібито порятунок племінника

Дарницька окружна прокуратура Києва повідомила про підозру у шахрайстві 36-річному киянину. Його звинувачують у тому, що він ошукав пенсіонера.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Слідство встановило, що до 71-річного чоловіка додому прийшов незнайомець. Він розповів, що нібито його племінник після ДТП потрапив у лікарню і терміново потрібно гроші на лікування. Попередньо пенсіонерові подзвонили і повідомили, що зараз до нього прийде людина, якій потрібно віддати гроші.

"Чоловік розхвилювався та віддав незнайомцю усі свої заощадження — 4000 доларів США, проте коли зателефонував брату аби запитати про стан племінника, то зрозумів, що його ошукали. Тоді він звернувся до правоохоронців", — йдеться у повідомленні.

Поліція знайшла підозрюваного. Він стверджував, що шукав підробіток в мережі Інтернет і йому начебто запропонували як кур'єру з'їздити забрати за вказаною адресою гроші, а потім переказати їх на криптогаманець. Пояснили це тим, що літній чоловік не вміє зробити це сам.

ghjrehfnehf
Затримання підозрюваного. Київська міська прокуратура/Telegram

"Про те, що пенсіонера намагаються ошукати, він нібито не знав. Втім, така версія не підтверджується, адже "кур'єрські послуги" затриманого коштували 500 доларів США", — зауважили у прокуратурі.

Наразі суд обрав фігуранту запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт. За ч.3 ст.190Шахрайство Кримінального кодексу України йому загрожує до 5 років ув'язнення. Правоохоронці перевіряють причетність підозрюваного до аналогічних злочинів на території Києва.

Що відомо про розслідування випадків шахрайства у Києві та області

У столиці шахраї найчастіше "працюють" під виглядом соціальних працівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.

Також аферисти створюють фішингові сайти, які за інтерфейсом нагадують сайти для оформлення соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.

Столичні поліцейські затримали чоловіка, який ошукав літню жительку Києва. Незнайомець подзвонив жінці і повідомив, що її донька начебто потрапила в лікарню і на її операцію потрібні гроші. Пенсіонерка віддала 100 тисяч гривень.

У Києві засудили уродженця Луганської області. Він ошукав пенсіонерку на 4 тис. доларів США за схемою "ваш родич в біді". Фігурант раніше був неодноразово судимий. Він приїхав до столиці із тимчасово окупованої території для пошуку роботи.

Також у Києві судитимуть чотирьох чоловіків, які під час утримання в СІЗО організували шахрайську схему з продажу неіснуючих генераторів в інтернеті. Арештанти видавали себе за військових, аби ошукані покупці не поспішали звертатись до поліції.

Київська міська прокуратура повідомила про підозру організаторці та двом учасникам злочинної групи. Їх підозрюють у тому, що вони ошукали щонайменше 40 людей, привласнивші їхні гроші. Фігуранти у соцмережах, месенджерах та на сайтах пошуку роботи публікували оголошення, в яких пропонували українцям працевлаштування у Швеції.

Правоохоронці викрили інтернет-шахрая, який брав передплату за неіснуючі автозапчастини. Коли клієнти перераховували аванс, "продавець" переставав виходити на зв'язок.

Ще поліція затримала 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші. Також у столиці викрили організацію, яка займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.

У Києві детективи БЕБ припинили роботу пунктів обміну валют, які працювали за ліцензією іншої фірми і продавали фальшиві долари. Викрити незаконну діяльність допоміг громадянин, який став жертвою шахрайської схеми.

На початок