Перейти до основного змісту
"Швеція продовжить підтримувати Україну": на Київщині побували представники Комітету Риксдагу

"Швеція продовжить підтримувати Україну": на Київщині побували представники Комітету Риксдагу

Доповнено
Представники Комітету Риксдагу Швеції відвідали Бучу
Представники Комітету Риксдагу Швеції відвідали Бучу. Бучанська міська рада/Telegram

Бучу на Київщині відвідали представники Комітету Риксдагу Швеції з питань промисловості та торгівлі.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.

Зазначається, що іноземні гості відвідали храм Святого Апостола Андрія Первозванного, де ознайомилися з фотодокументами, що свідчать про трагічні події окупації. Дипломатам також розповіли про низку злочинів, скоєні російськими військовими у лютому-березні 2022 року.

"Те, що ми побачили сьогодні у Бучі, глибоко вразило кожного з нас. Ці злочини проти людяності ніколи не повинні бути забуті чи пробачені. Швеція продовжить підтримувати Україну та докладе всіх зусиль, щоб забезпечити справедливе покарання для всіх винних у воєнних злочинах", — сказали представники делегації.

Також дипломати побували в Ірпені. Вони відвідали пошкоджений Будинок Культури, "цвинтар" знищених автомобілів та залишки зруйнованого Романівського мосту, який став "дорогою життя" для тисяч жителів міста під час евакуації.

"Швеція продовжить підтримувати Україну": на Київщині побували представники Комітету Риксдагу
Представники Комітету Риксдагу Швеції біля "цвинтаря" знищених автомобілів в Ірпені. Ірпінська міська рада/Telegram

Раніше повідомлялося, що уряд Швеції презентував 17-й пакет військової допомоги Україні вартістю в 4,6 млрд шведських крон (443 млн доларів), що покращить обороноздатність українських збройних сил на суші та в морі.

Також уряд планує виділити додаткові кошти на закупівлю дронів. 700 мільйонів шведських крон мають спрямувати на фонди та інші багатосторонні ініціативи протягом цього року. Загалом від початку російської агресії в лютому 2022 року Швеція надала Україні військову допомогу на суму 48,1 млрд шведських крон.

Що відомо про візити іноземних делегацій на Київщину

Бучанську громаду відвідав кінорежисер із Данії Бо Тенгберг. Це вже другий візит Тенгберга до Бучі. Минулого разу він відвідав місто минулого року. Іноземець приїжджав разом зі своєю дружиною прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен.

Також місто відвідали міністерка внутрішніх справ і охорони здоров'я Данії Софі Леде, Надзвичайний та Повноважний Посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен.

Ще приїжджали журналісти з чотирьох країн Південно-Східної Азії. Це представники із Індії, Індонезії, Малайзії та Філіпінів. Вони планували зафіксувати воєнні злочини російських військових, щоб потім розповісти про це всьому світові. 6 лютого у місті побували представники Спеціального комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ "Парламентська група підтримки України".

Бучу відвідала племінниця 35-го президента США Джона Кеннеді, президентка американської правозахисної організації Керрі Кеннеді. Також Ірпінь та Бучу відвідала делегація із Німеччини. Це депутати Бундестагу від різних парламентських фракцій, референти з міжнародних питань, політики безпеки й оборони.

Минулого року посли Великої Британії, Швеції, Фінляндії та Канади приїжджали у селище Калита в Броварському районі. Іноземні гості відвідали ЦНАП Калитянської громади, будинок культури, бібліотеку та оглянули укриття.

Ірпінь відвідали чотири посадовці зі штату Юта (США): очільники міст Солт-Лейк-Сіті, Вайн'ярд Хейвен, Беара та керівник операційного офісу Асоціації аерокосмічної та оборонної промисловості штату Роберт Керролл. Вони відвідали місця найбільших руйнувань в місті та подивилися на роботу всесвітньовідомого митця стріт-арту Бенксі.

Держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав бійців ДПСУ, які захищають український кордон у Київській області. Він, зокрема, повідомив, що Сполучені Штати направлять 300 мільйонів доларів фінансування для продовження цієї важливої роботи.

Топ дня

Вибір редакції

На початок