Дитяча спеціалізована лікарня "Охматдит" оголосила тендер на протиаварійні роботи у корпусі, який був пошкоджений 8 липня 2024 року внаслідок ракетної атаки РФ на Київ. Очікувана вартість закупівель становить понад 9,5 млн гривень.
Про це із пресконференції в "Охматдиті" повідомляє кореспондентка Суспільного.
Виконання протиаварійних робіт має захистити будівлю діагностичного корпусу лікарні на зимовий період, повідомив виконувач обов'язків гендиректора "Охматдиту" Олександр Урін.
"Роботи будуть проведені по закриттю прорізів вікон та дверей, які були знищені під час ракетної атаки 8 липня цього року. Також нам необхідно закрити інженерні мережі, які були також знищені. І потрібно зробити так, щоб ця будівля пережила цю зиму, враховуючи те, що ми продовжуємо тут надавати медичну допомогу", — сказав Урін.
Тендер проводять на платформі "Prozzoro", а платником виступає благодійний фонд "Таблеточки". Очікувана вартість закупівлі становить 9,5 млн грн з податком на додану вартість. Вона визначена на підставі технічного звіту, дефектного акту, кошторисної документації та позитивної експертної оцінки, поінформував виконавчий директор фонду, член Ради з відновлення "Охматдиту" В'ячеслав Биков.
"Таким чином ми дотримуємося максимально стандартизованої, прозорої процедури закупівель. При цьому залучаємо джерело фінансування, яке може бути набагато швидшим та в даному випадку зекономить бюджетні кошти", — зазначив Биков.
Скільки триватиме аукціон — невідомо. Проте у лікарні очікують, що протиаварійні роботи мають завершити до 15 листопада.
Що відомо про відбудову корпусу "Охматдиту"
Благодійний фонд "Охматдит — Здорове дитинство" 19 липня 2024 року оголосив тендер на ремонт фасаду та внутрішнього опорядження лікарні, яка постраждала від російської ракетної атаки 8 липня.
Термін прийому заявок сплив 25 липня. Повідомлялося, що участь у конкурсі взяли 14 будівельних компаній України. В "Охматдиті" зауважили, що проведений відбір не був тендером в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі", а був приватним конкурсом задля організації відкритого використання коштів, які пожертвували громадяни.
25 липня відбулося засідання Робочої групи НДСЛ "Охматдит" разом із представниками благодійного фонду щодо оцінки пропозицій, поданих учасниками конкурсу. За результатами оцінювання та після консультацій із юристами був обраний остаточний переможець — ТОВ "Буд-Технолоджі". Вартість пропозиції без ПДВ — понад 307 млн грн.
Тим часом журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти будівельних компаній, які брали участь у тендері на відбудову корпусу "Охматдиту", пропонували виконати роботи за значно нижчу суму: від 42 до 286 млн грн. Розслідувачі також висловили сумніви в тому, що переможець тендера має відповідну техніку для проведення ремонтних робіт.
Очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що договір на відбудову корпусу НДСЛ "Охматдит" із переможцем тендера — ТОВ "Буд-Технолоджі" — ще не підписаний. Він сказав, що Міністерство охорони здоров'я звернулося до правоохоронних органів для проведення додаткових перевірок тендера. Згодом міністр заявив, що на відбудову дитячої лікарні "Охматдит" проведуть новий тендер. Також гроші, які зібрали на потреби дитячої лікарні, перерахують на її казначейський рахунок.
Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня 2024 року
Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули 33 людини, більше сотні були поранені. Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.
Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених. 10 липня в столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по "Охматдиту" був у критичному стані в реанімації.
Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії. Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади. Після атаки 8 липня в "Охматдиті" не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко.
Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський. У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову "Охматдиту". Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — вдалося зібрати менше ніж за 3 години.
Два корпуси дитячої лікарні "Охматдит", які зруйновані російським ракетним ударом 8 липня 2024 року, не підлягають відновленню. На будівництво нового корпусу спрямують, зокрема, і благодійні кошти. Міжнародні партнери, меценати та організації продовжують перераховувати кошти на допомогу дитячій лікарні. Деяких тяжкохворих пацієнтів "Охматдиту" перевезли на лікування в інші країни. Зокрема, вісім дітей прийняла на лікування Німеччина.