У Києві повністю відновлять рух "синьою" гілкою метро: названа дата

У Києві повністю відновлять рух "синьою" гілкою метро: названа дата

Доповнено
метро
Київське метро. Юрій Свиридюк/Суспільне

У четвер, 12 вересня, у Києві відновлять повноцінний рух поїздів "синьою" гілкою метро. Поїзди знову курсуватимуть від "Героїв Дніпра" до "Теремків".

Як повідомив міський голова Віталій Кличко, пусконалагоджувальні роботи на оновленій ділянці тунелю між "Деміївською" та "Либідською" вже завершили.

За його словами, перегінний тунель на цій ділянці знаходиться у складних гідрогеологічних умовах. Тому під час ремонту виконали гідроізоляцію тунельної оправи та хімічне закріплення ґрунтів навколо неї.

"Кошторисна вартість усього комплексу робіт склала 383 млн грн, що на 62 млн грн менше початкової вартості", — зазначив міський голова.

Кличко додав, що причиною розгерметизації стали помилки на етапі проєктування та неякісне виконання будівельно-монтажних робіт. Також лабораторні дослідження підтвердили "відсутність хімічного закріплення ґрунтів навколо тунелю".

Інтервали руху поїздів на Оболонсько-Теремківській лінії становитимуть у години "пік" 3–4 хвилини, у міжпікові години – 5–6 хвилин. На вихідних час очікування поїзда 6–8 хвилин, нагадали у метрополітені. У компанії оприлюднили графік роботи станцій, які відкриються 12 вересня.

Що відомо про підтоплення тунелю київського метро

8 грудня 2023 року в Києві закрили кілька станцій метро у зв'язку з терміновим ремонтом на перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська". Поїзди стали курсувати від станції "Героїв Дніпра" до станції "Либідська".

Попередньо причиною назвали розгерметизацію тунелю та появу тріщин у стінах. Київська міська прокуратура почала досудове розслідування через підтоплення підземки.

9 грудня Державна комісія ТЕБ та НС дозволила використовувати як укриття станції та вестибюлі закритої гілки столичного метро.

Із 8 грудня минулого року від станції метро "Теремки" до станції "Либідська" їздить наземний транспорт, що дублює маршрути закритих станцій підземки.

Також від 13 грудня в метро запрацював "човниковий" рух між станціями "Теремки" та "Деміївська". 14 грудня Київрада проголосувала за те, щоб пасажири метро не переплачували за вимушену пересадку через закриті станції підземки. З 18 грудня запровадили механізм компенсації "зайвих" поїздок.

Триває ремонт на перегінному тунелі синьої гілки метро — між станціями "Деміївська" та "Либідська". Рух поїздів на ділянці планують відновити на початку осені. За словами міського голови Києва Віталія Кличка, аварійна ситуація виникла через недотримання технології під час будівництва перегону 15 років тому.

Перегінні тунелі між станціями "Деміївська" і "Либідська" Оболонсько-Теремківської лінії метрополітену Києва введені в експлуатацію у грудні 2010 року.

23 липня стало відомо, що двом посадовцям КП "Київський метрополітен" повідомили про підозру у службовій недбалості. Як стверджують правоохоронці, вони не проводили обстеження технічного стану тунелю метро, що призвело до потрапляння води на перегоні між станціями "Деміївська" та "Либідська". У метро звинувачення відкидають.

25 липня обрали запобіжний захід виконувачу обов'язків начальника, головному інженеру КП "Київський метрополітен" Віктору Вигівському — цілодобовий домашній арешт до 23 вересня. Його підозрюють у службовій недбалості, що призвело до потрапляння води на перегоні між станціями "Деміївська" та "Либідська".

Того ж дня суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту начальнику служби колії, тунельних споруд і будівель столичного метрополітену Володимиру Сидоренку. Його теж підозрюють у службовій недбалості.

На початок