"Човниковий" рух метро: скільки разів пасажири платитимуть за проїзд до "Теремків"

"Човниковий" рух метро: скільки разів пасажири платитимуть за проїзд до "Теремків"

Доповнено
станція метро Теремки
Станція метро "Теремки" в Києві. Фото: Брагінський Віктор / Facebook

У Києві зроблять єдину оплату проїзду від метро "Теремків" до інших станцій синьої гілки, які працюють в звичайному режимі.

Про це повідомив директор департаменту транспорту КМДА Руслан Кандибор в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Протягом 13 грудня "човниковим" рухом проїхались понад чотири тисячі пасажирів.

Нині, аби дістатись до "Теремків", потрібно заплатити два-три рази за проїзд: доїхати до "Либідської", сісти в тимчасовий автобус до "Деміївської" чи пройти пішки, знову розрахуватись в метро.

"Зараз ще так працює, але сьогодні винесли на сесію проєкт рішення щодо оплати за проїзд на даному маршруті лише раз. Тобто, проводиться оплата за допомогою транспортної карти киянина, проте знімається вона лише за першу поїздку", — розповів Кандибор.

Він пояснив, якщо пасажир скористався метро і далі пересідає на станції "Либідській" на наземний транспорт по маршруту до ВДНГ чи "Теремків", то проїзд знову потрібно оплачувати, але в кінці дня гроші повертаються.

"Так само в зворотному напрямку. Якщо заплатили в наземному транспорті і пересідаєте в метрополітен, то знімається плата, яка в кінці дня повернеться. Платитимуть лише один раз на маршруті цієї гілки метрополітену", — зазначив директор департаменту транспорту КМДА.

Пізніше міський голова Віталій Кличко написав у Telegram, що Київрада на засіданні 14 грудня підтримала рішення про зміну оплати за поїздки в метро через закриття шести станцій синьої гілки.

За його словами, поїздка з "Теремків" до будь-якої іншої станції метро, як і раніше, коштуватиме 8 грн — кияни отримуватимуть компенсацію за пересадку на автобуси і тролейбуси.

Система повернення поїздок запрацює з 18 грудня.

Що відомо про підтоплення київського метро

8 грудня в Києві закрили кілька станції метро у зв'язку з терміновим ремонтом на перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська". Поїзди їздитимуть від станції "Героїв Дніпра" до станції "Либідська".

Попередньо причиною називають розгерметизацію тунелю та появу тріщин в стінах. Київська міська прокуратура розпочала досудове розслідування через підтоплення підземки.

У метрополітені запевнили, що станції "Деміївська", "Голосіївська", "Васильківська", "Виставковий центр", "Іподром", "Теремки" продовжать цілодобову роботу в режимі укриття.

9 грудня Державна комісія ТЕБ та НС дозволила використовувати як укриття станції та вестибюлі закритої гілки столичного метро. Відповідним відомствам доручили додатково перевірити безпеку таких укриттів.

Із 8 грудня, від станції метро "Теремки" до станції "Либідська" курсує наземний транспорт, що дублює маршрути закритих станцій підземки.

Із 12 грудня змінюються два маршрути громадського транспорту між станціями метро "Либідська" та "Деміївська". Це автобус №2-М та тролейбус №12. Із 13 грудня, від станції метро "Либідська" до станції метро "Деміївська" буде організовано рух тимчасового автобусного маршруту № 60.

На початок