На Київщині судитимуть російського солдата, який вбив жінку під час окупації Бучі

На Київщині судитимуть російського солдата, який вбив жінку під час окупації Бучі

Слідчі Нацполіції завершили досудове розслідування і передали матеріали справу до суду щодо російського військовослужбовця, якого підозрюють у вбивстві місцевої жительки Бучі під час окупації міста. Діяв армієць РФ не один, але саме його особу вдалося встановити слідчим.

Про це інформує пресслужба поліції Київщини.

За даними слідства, на початку березня 2022 року п'ятеро російських солдатів затримали 34-річну місцеву мешканку Бучі, під погрозою зброї привели її у захоплений будинок, роздягли та почали чинити над нею насильницькі дії.

Коли вона спробувала втекти, один з росіян розстріляв її з автоматичної зброї у спину.

"Тіло загиблої окупанти відтягнули до сараю й кинули в погріб. Через декілька тижнів його знайшли власники захопленого будинку, які повернулись після деокупації Київщини", — розповіли правоохоронці.

У поліції Київщини зазначають, що слідчі Нацполіції ідентифікували всі підрозділи російських військ, які перебували у Бучі.

На Київщині судитимуть російського солдата, який вбив жінку під час окупації Бучі
Російський військовослужбовець Денис Монахов, який підозрюється у вбивстві. скріншот з відео/Нацполіція України

"Завдяки свідченням одного з російських військовополонених вдалося встановити й особу вбивці — 25-річного уродженця Псковської області, сержанта і заступника командира 1-го самохідно-артилерійського взводу, командира самохідної артилерійської гармати 2С9 "Нона-С" Дениса Монахова.

Що відомо про окупацію і звільнення Бучі від військ РФ

Буча була в окупації 33 дні. Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.

Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня минулого року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.

8 квітня 2022 року у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.

Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня 2022 року.

Правоохоронці зафіксували понад 9 тисяч воєнних злочинів, які армія РФ скоїла під час окупації Бучанського району Київщини. Загинули більше 1 700 цивільних людей, із них близько 700 у Бучі. Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини.

На початок