Кабінет Міністрів України вніс проєкт постанови до Верховної Ради про віднесення селища Бородянка Київської області до категорії міст.
Про це повідомив у Telegram постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Проєктом Постанови (реєстр №1️1️5️4️0️) пропонується віднести селище Бородянка Бучанського району Київської області до категорії міст, зазначається в повідомленні.
Раніше повідомлялося, що депутати селищної ради в Бородянці хочуть присвоїти населеному пункту статус міста. Відповідне звернення до уряду ухвалили на позачерговій сесії 7 грудня.
Верховна рада 28 липня ухвалила закон, який оновлює класифікацію населених пунктів в Україні. Він, зокрема, передбачає ліквідацію статусу "селище міського типу". Залишаться три категорії населених пунктів — місто, селище та село.
Що відомо про руйнування і відбудову Бородянки
Бородянка розташована за 50 км від столиці. Це один із населених пунктів Київської області, які найбільше постраждали від вторгнення російської армії. Унаслідок бойових дій у Бородянці пошкоджено 164 будівлі. Із них 42 – повністю зруйновані. Про це свідчить знімок, проаналізований Cупутниковим центром ООН.
1 квітня 2022 року селище міського типу звільнили українські військові. Згодом рятувальники розібрали всі завали будівель, зруйнованих під час бойових дій, з-під них вдалося дістати тіла 41 людини.
У січні 2023 року у Бородянці почали відновлювальні роботи на Центральній вулиці. Там розташовувалась більшість комунальних і державних закладів. Усі вони були повністю знищені російськими окупаційними військами.
У липні минулого року у Бородянці завершили будівництво нового мосту через річку Здвиж. Попередній міст зруйнували російські війська на початку повномасштабного вторгнення.
У серпні у Бородянці відкрили модульний офіс для надання соціальних послуг населенню. У жовтні стало відомо, що в Бородянці за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії відбудують 4 багатоповерхівки. Дві з них — на вулиці Центральній.
Протягом березня-квітня цього року довкола Бородянки запускали дрони, щоб провести аерофотозйомку території. Отримані дані використають для оновлення мапи та планів місцевості. Також завдяки результатам зможуть відстежити зміни у довкіллі та займатись подальшим розвитком громади.
Бородянський ясла-дитсадок комбінованого типу "Казка", де виховується 181 дитина, забезпечать автономною сонячною станцією. Схожа станція вже встановлена на даху дитсадка "Піноккіо".