У Бородянці з’явились два нові соціальні заклади. Які послуги надаватимуть

У Бородянці з’явились два нові соціальні заклади. Які послуги надаватимуть

У Бородянці відкрили центр "Укріплення сімʼї" та Центр надання соціальних послуг
Кімната в центрі "Укріплення сім'ї", Бородянка. Фото: КОВА

У Бородянці на Київщині відкрили центр "Укріплення сімʼї" і Центр надання соціальних послуг. Обидві установи розміщуються в новому модульному офісі. Послугами можуть скористатися дорослі та діти з Бородянки та з усього Бучанського району, які постраждали від війни.

Про це йдеться у повідомленні Київської обласної військової адміністрації.

Соціальні заклади надаватимуть психологічну допомогу родинам, які пережили окупацію чи мусили тікати від війни із власних домівок. Працівники центрів забезпечуватимуть соціальний супровід родинам з дітьми, допомагатимуть внутрішньо переміщеним сімʼям.

У Бородянці з’явились два нові соціальні заклади. Які послуги надаватимуть
Центр надання соціальних послуг у Бородянці. Фото: КОВА

Для малечі будуть доступні послуги логопеда та корекційного педагога. Також працюватимуть групи раннього розвитку, проводитимуться тренінги, майстер-класи, арт-терапевтичні заняття, соціальний театр.

У Бородянці з’явились два нові соціальні заклади. Які послуги надаватимуть
Одне з приміщень у модульному офісі Бородянки, де надаватимуть соціальні послуги населенню. Фото: КОВА

З відкриттям центру "Укріплення сімʼї" і Центру надання соціальних послуг допомогли благодійні організації Німеччини, фонд "СОС Дитячі Містечка" і приватні донори.

Очільник Київської ОВА Руслан Кравченко висловив думку, що такі заклади необхідні по всій Київщині для підтримки дорослих і дітей, що постраждали від війни.

Що відомо про соціальну підтримку родин на Київщині під час війни

Із початку 2023 року на Київщині працюють 64 центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), де для мешканців доступні 546 видів послуг.

У Переяславській громаді запрацював відділ консультацій для військовослужбовців, членів їхніх сімей та переселенців. Його відкрили на базі Управління соцзахисту населення.

У Бучі планують запустити пілотний адмінсервіс для військових та їхніх родин "Я – Ветеран".

Жіночий простір "Вільна" організовує юридичну консультацію для жителів Ірпінської громади та ВПО.

У п’яти громадах Київщини працюють літні клуби для дітей. У них організують активний і пізнавальний відпочинок для молоді, зокрема, переселенців.

На Київщині реалізують пілотний проєкт Мінсоцполітики "Гроші ходять за дитиною". Він передбачає оздоровлення дітей, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

На початок