У столиці продовжують фіксувати підвищення захворюваності на COVID-19.
Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург.
За другий тиждень серпня в Києві захворіли 1 283 людини, з них 174 дитини. А за червень в місті було всього 199 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу.
Зазначається, що зростає кількість госпіталізованих та пацієнтів, які потребують ШВЛ. Проте хвороба здебільшого триває без суттєвих ускладнень.
"Хворий, який не надто потерпає від симптомів, «списує» їх на втому, звичайний нежить. Він продовжує жити соціально активним життям, працювати, а отже, розповсюджувати COVID", — попередила Гінзбург.
Вона закликала користуватися захисними масками, антисептиками для рук, уникати місць скупчення людей і контакту з людьми із симптомами застуди, тримати дистанцію в багатолюдних місцях.
Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін зазначив, що на території України циркулюють 10 підваріантів "Омікрону". У п'ятьох людей виявили випадки нового підвиду FLiRT.
В Україні за липень зафіксували майже 12 тисяч випадків захворювання на коронавірус, хоча у червні їх було дві тисячі.
Що відомо про коронавірус
У 2020 році ВООЗ назвала поширення COVID-19 світовою пандемією. Тоді від коронавірусу помирав кожен 50-й хворий в усіх вікових групах, нині смертність значно скоротилася.
За даними лікарів, загалом за час пандемії у світі через хворобу померло 6,8 млн людей у світі, з них понад 111 тисяч — в Україні.
Як заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, COVID-19 "має перейти до сезонних захворювань" та циркулюватиме як звичайний грип. Офіційно пандемія Коронавірусу у світі завершилася 5 травня 2023 року.