Кияни хочуть бачити у місті більше квітучих острівців без скошування різнотрав'я

Кияни хочуть бачити у місті більше квітучих острівців без скошування різнотрав'я

Зелені луки у Києві
Декоративні луки у Києві. Фото: Олександр Возний / Facebook

У застосунку Київ Цифровий завершилось опитування, присвячене довкіллю столиці. У ньому взяли участь близько 40 тисяч киян. 66% опитаних висловилися за збільшення в місті кількості ділянок без скошування різнотрав'я.

Про це йдеться на офіційному порталі Києва.

Згідно з результатами опитування, яке тривало упродовж двох тижнів до 2 серпня, більшість респондентів (66%) виступає за збільшення в місті кількості ділянок без скошування.

Також 22,1% опитаних розповіли, що щодня відвідують парки та сквери столиці, ще 42,8% — мінімум 1-2 рази на тиждень.

Кількість голосів між тими, хто задоволений та не задоволений станом зелених зон у столиці, розділилися майже порівну: 37,4% — задоволені, 37,7% — ні, 24,9% — складно визначитися.

В опитуванні взяли участь 41 323 людини.

Наразі у місті понад 40 ділянок, де не проводять роботи з покосу за запитом киян. У КМДА зауважили, що декоративні луки та обмеження косіння на визначених ділянках є поширеною практикою в багатьох європейських столицях, зокрема Лондоні, Відні, Берліні тощо. Важливою перевагою цих підходів є забезпечення харчуванням (пилком та нектаром) комах-запилювачів, що сприяє розвитку біорізноманіття. Основними видами догляду за декоративними луками є полив та прополювання.

Що відомо про озеленення Києва

У столиці поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на січень, понад 203 тисячі вже "оцифрували". Також в столиці тестують "торби" для поливу дерев.

У Києві висаджують квіти за популярним принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було озеленити не один сквер.

У травні в Києві почали створювати дощові садки. Це — ландшафтні рішення для збирання та подальшої утилізації води, що мають вигляд квіткової клумби.

Також на місцях демонтованих МАФів чи стихійних парковок з'явиться новий вид громадського простору — парклети. Це зони для відпочинку з лавками, прикрашеними рослинами та квітами.

На початок