Правоохоронці мають перевірити витрати на відновлення вікон у пошкоджених будівлях Бородянки — Кравченко

Правоохоронці мають перевірити витрати на відновлення вікон у пошкоджених будівлях Бородянки — Кравченко

Збитки на 20 млн грн: правоохоронці мають перевірити витрати на відновлення Бородянки
Будинок у Бородянці, зруйнований військами РФ на початку повномасштабного вторгнення в Україну. Фото: УНІАН

Правоохоронці Київщини мають перевірити інформацію про заподіяння збитків на суму майже 20 млн грн під час відбудови Бородянки. У разі підтвердження цих даних, за фактом розтрати має бути кримінальне провадження.

Про це заявив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко на засіданні робочої групи "Прозорість і підзвітність".

Група розглянула результати перевірки Бородянської селищної ради, яку провели фахівці Держаудитслужби.

Як зазначили в КОВА, аудитори виявили збитки на 19,8 млн грн у фінансуванні, що було виділене на відновлення цього населеного пункту. Зокрема, Бородянська селищна рада не підтвердила документально витрату 14 млн грн, які мали йти на встановлення металопластикових вікон у пошкоджених обстрілами будівлях.

У Бородянці наразі створили спеціальну групу, яка проводить звірку наявності вікон на об'єктах — на всіх комунальних підприємствах та в багатоквартирних будинках. Наразі є підтвердження щодо встановлення вікон на суму в 11 із 14 млн грн, зазначив Руслан Кравченко.

Аудитори також вказували на те, що вікна були встановлені за завищеними цінами. Бородянська селищна рада висловила претензії 18 підрядникам, які були залучені до цього процесу. Дві компанії добровільно повернули надмірно сплачені їм кошти.

"Сподіваюся, що правоохоронні органи оперативно відреагують на моє звернення та нададуть вичерпну інформацію щодо цього питання", — зазначив очільник КОВА. Він додав, що ті, хто намагається нажитися на чужому горі, мають понести належне покарання.

У жовтні при КОВА була сворена група "Прозорість та підзвітність", яка аналізує тендери на будівництво чи реконструкцію об'єктів Київщини, а також відбудову житла, пошкодженого внаслідок російської агресії.

Раніше Руслан Кравченко закликав правоохоронців перевірити інформацію про збитки на 14 млн грн під час будівництва доріг та соціальних закладів на Київщині у 2019-2021 роках.

На початок