На Київщині створили робочу групу "Прозорість та підзвітність" для запобігання корупції в регіоні.
Про це повідомляє Київська ОВА.
До складу робочої групи увійдуть представники правоохоронців, НАЗК та інших антикорупційних інституцій. Вони контролюватимуть ефективність використання коштів під час відбудови та у сфері безпеки.
"Активізуємо заходи щодо запобігання корупції в Київській області. Будь-який прояв корупції — це злочин, який обов'язково буде розслідуваний, а винуватці покарані", — сказав голова КОВА Руслан Кравченко.
Раніше жителів Київщини просили інформувати Держаудитслужбу про випадки зловживань під час відбудови області.
Що відомо про відновлення Київщини
Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.
Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.
Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.
На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.
У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.