Прокуратура має перевірити інформацію про збитки на 14 млн грн на ремонті доріг і соцоб'єктів Київщини – Кравченко

Прокуратура має перевірити інформацію про збитки на 14 млн грн на ремонті доріг і соцоб'єктів Київщини – Кравченко

На Київщині аудитори виявили збитки на 14 млн грн на ремонті доріг і соцоб'єктів
Ремонт дороги. Фото: УНІАН

Правоохоронці мають перевірити інформацію про збитки на 14 млн грн під час будівництва доріг та соціальних закладів на Київщині у 2019-2021 роках. Таке звернення до обласної прокуратури подав начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

Про це посадовець написав на своїй сторінці у Facebook.

За словами Кравченка, Державна аудиторська служба під час перевірки роботи Департаменту регіонального розвитку КОДА (ДРР) виявила низку порушень в період із 1 січня 2019 до 30 червня 2023 року.

"Зокрема, йдеться про завищення на 10 млн грн вартості та обсягу робіт, послуг, цін на матеріали, кількості використаних будматеріалів підрядними організаціями під час капітального ремонту доріг. Ще на 4 млн грн — на об'єктах соціальної інфраструктури, зокрема, садочках, басейнах, лікарні", — зауважив Руслан Кравченко.

Департамент регіонального розвитку КОДА загалом залучав до вказаних ремонтів 12 підрядних організацій. Частину виявлених порушень на суму 300 тис. грн, за словами очільника КОВА, вже усунули.

"Попри те, що виявлені порушення стосуються періоду до того, як я очолив Київську обласну державну адміністрацію, звернувся до прокуратури із заявою про вчинення кримінального правопорушення у порядку ст. 214 КПКПочаток досудового розслідування України", — зазначив Кравченко.

Очільник КОВА наголошує, що прокуратура має всебічно перевірити результати аудиторської ревізії і в разі підтвердження викладених фактів — притягнути винних до відповідальності: і підрядників, і колишніх працівників обласної адміністрації.

Руслан Кравченко додав, що департамент регіонального розвитку КОДА направив підрядникам вимогу про відшкодування завданих збитків. У разі відмови, обласна адміністрація звертатиметься до суду.

"Крім того, ДРР відшкодує до обласного бюджету завищену вартість послуг з технічного нагляду за низкою об'єктів", — написав керівник КОВА.

Раніше при Київській обласній військовій адміністрації була сворена група "Прозорість та підзвітність", яка аналізує тендери на будівництво чи реконструкцію об'єктів Київщини, а також відбудову житла, пошкодженого внаслідок російської агресії.

На початок