У Києві відбувся Марш рівності

У Києві відбувся Марш рівності

Марш рівності у Києві 16 червня 2024 року
Марш рівності у Києві 16 червня 2024 року. Олександр Магула/Суспільне

Сьогодні, 16 червня, у Києві провели Марш рівності. Зібралися представники ЛГБТК+, військові, ветерани війни, дипломати. Однією з вимог учасників Маршу рівності є ухвалення закону про цивільні партнерства та закону про дискримінацію.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

Люди зібралися у центрі міста, поблизу метро "Театральна". Учасники були в оточенні поліції. Організатори повідомили, що зареєструвались 500 учасників. Поліція також чергувала в метро та підземних переходах. З міркувань безпеки правоохоронці не повідомляли кількість поліцейських та учасників акції.

У Києві відбувся Марш рівності
Марш рівності у Києві 16 червня 2024 року. Олександр Магула/Суспільне

"Марш рівності — можливість привернути увагу світової спільноти до війни в Україні. Нам потрібна правова підтримка. Ми воюємо на рівні з усіма, але ми не знаємо що з нашими коханими. Якщо з ними щось трапиться, якщо вони потрапляють до лікарні або в полон, ми не можемо їх відвідати, або подати в розшук. Ми живі люди з живими проблемами. У будь-якому суспільстві до 10% представники ЛГБТК-спільноти. Так само в армії", — сказав учасник акції, ветеран війни Дмитро.

У Києві відбувся Марш рівності
Учасники Маршу рівності у Києві 16 червня 2024 року. Олександр Магула/Суспільне

Учасниця акції Вероніка зауважила, що ЛГБТ-спільнота — частина української спільноти. Вони також воюють, щоб побороти Росію.

"Ми стоїмо на захисті нашої держави, але про наші права говорять — не на часі. Ми вимагаємо закон 5488Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації, він пояснює і впроваджує поняття "нетерпимості" не тільки до ЛГБТ-людей, а до всіх вцілому. Будь-яка дискримінація буде криміналізованою, тобто зараз людина нападає на ЛГБТ на ґрунті ненависті, їй максимум випишуть штраф 50 грн за хуліганство, вона наносить шкоду ЛГБТ та іншим людям. Люди, які гомофоблять вони не бояться нападти, що їм цей штраф 50 грн", — сказала Вероніка.

У Києві відбувся Марш рівності
Учасниця Маршу рівності у Києві 16 червня 2024 року. Олександр Магула/Суспільне

У Марші рівності взяли участь, зокрема, військові, ветерани та дипломати. Прийшов підтримати ЛГБТ-спільноту Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр.

"Я дуже радий бути тут сьогодні, щоб підтримати ідентичність і рівність навіть в умовах війни. Я пишаюсь тим, що стою тут, підтримую вас і ваші бажання", — сказав дипломат.

У Києві відбувся Марш рівності
Марш рівності у Києві 16 червня 2024 року. Олександр Магула/Суспільне

Загалом представники ЛГБТК+ пройшли орієнтовно 100 метрів і марш завершився. Вони склали плакати та спустились в метро. Акція тривала близько 20 хвилин. Це перший марш за час повномашстабної війни.

"Дуже шкода , що марш такий короткий. Це про людські права і гідність, не важливо якої ви статті, як себе ідентифікуєте, це про загальнолюдські права. Важливо говорити про це. Наша гідність і права важливі", — сказала учасниця акції Наталя.

Голова громадської організації "КиївПрайд" Анна Шаригіна розповіла, що акція була короткою, тому, що 2 роки не організовували і наразі переживали за безпеку учасників.

"Ми докладемо всіх зусиль, щоб наступного року відбулось масштабніше. Ми бачимо, що законодавчо нічого не покращується. Військові, які ЛГБТК, які заявили про камінг-аутиПроцес добровільного й усвідомленого визнання людиною своєї сексуальної орієнтації чи гендерної приналежності, вони стикаються з тиском, дискримінацією прямо на своїх місцях служби. Це додатковий ризик для їхнього життя. Законопроєкт 5488 досі не розглянутий, законопроєкт про цивільні партнерства, який веде нас до шлюбної рівності досі не розглянутий. Тому, коли як не зараз (організовувати подібні акції — ред.)", — сказала Шаригіна.

Водночас на Хрещатику з'явився натовп людей, які організували свою акцію "за традиційні цінності". Вони намагались добігти до місця проведення маршу, втім не встигли.

За словами речниці Подільського управління поліції Анни Страшок, жодних провокації не було, все пройшло мирно. Всі учасники Маршу рівності безпечно дістались домівок.

Що відомо про цьогорічний Марш рівності

Наприкінці травня представники ГО "КиївПрайд" повідомили, що планують провести 16 червня Марш рівності — вперше від початку повномасштабного вторгнення. Через воєнний стан в країні організатори хотіли провести захід у Київському метрополітені. Планувалося, що у марші зможуть взяти участь до 500 людей.

Київська міська державна адміністрація поінформувала, що не давала дозвіл на проведення Маршу рівності в столичному метро. Із міркувань безпеки організаторів попросили обрати іншу локацію та узгодити із правоохоронцями.

Потому стало відомо, що ГО "КиївПрайд" 16 червня проведе Марш рівності на вулицях Києва. Захід збираються організувати неподалік від укриття за участі приблизно 500 учасників. Маршрут погодили із поліцією, захід буде закритим, лише за попередньою реєстрацією.

Зазначалося, що участь у марші братимуть як індивідуальні активісти та активістки так і організовані колони, також була запланована велика присутність дипломатів та представників і представниць міжнародної спільноти. Організатори не рекомендували виходити на марш неповнолітнім.

9 червня, у київському арт-центрі Closer пройшов благодійний фестиваль "КиївПрайд". 14 червня у Києві біля міської державної адміністрації провели акцію проти Маршу рівності. Біля КМДА зібралось приблизно сотня людей. Вони вимагали скасувати проведення у неділю, 16 червня, Маршу рівності.

У 2022 році в Києві мав відбутися десятий Марш рівності, але його відмінили через повномасштабне вторгнення російських військ. У 2021 році Марш відбувся 19 вересня. За оцінками організаторів, у заході взяли участь близько семи тисяч людей. Захід відбувся у форматі мирної ходи. Перший марш рівності в Києві відбувся в 2013 році.

На початок