КМДА заявила, що не погоджувала проведення "КиївПрайд" у метро: реакція організаторів

КМДА заявила, що не погоджувала проведення "КиївПрайд" у метро: реакція організаторів

Ексклюзивно
Марш рівності
Марш рівності. Радіо Свобода

Київська міська державна адміністрація заявила, що не давала дозвіл на проведення Маршу рівності в столичному метро.

Про це стало відомо з Telegram-каналу КМДА.

Організаторів маршу просять обрати іншу локацію "із міркувань безпеки".

Зазначається, що в разі проведення заходу відповідальність за дотримання всіх заходів безпеки покладається на організаторів. Втім, КМДА наполягає на тому, щоб ГО "КиївПрайд" обрала іншу локацію.

"Правозахисні та інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на утвердження рівності, є важливими і в умовах воєнного стану. Однак Київський метрополітен – об’єкт подвійного призначення і частина критичної інфраструктури міста, це завжди території підвищеного ризику через обмеженість простору, графік руху поїздів і великий пасажиропотік. Щоб не наражати на небезпеку учасників заходу та пасажирів, уникнути можливих провокацій, міська влада не може дозволити проведення Маршу Рівності в метро", — йдеться в дописі.

Київська міська державна адміністрація також заперечила заяви, які поширюють деякі Telegram-канали: про зупинку руху метро на час проведення Маршу Рівності та фінансування дійства з міського бюджету.

"Вони не відповідають дійсності і, очевидно, покликані збурити суспільство та дестабілізувати ситуацію в столиці", — прокоментувала влада столиці.

Реакція організаторів "КиївПрайд"

Суспільне Культура звернулося до ГО "КиївПрайд" по коментар стосовно цієї заяви.

"Ми розуміємо, чому з'явилася ця заява. Будь-яка інша локація для прайду видається небезпечною через загрозу ракетних атак. Ми зверталися до КМДА з проханням про зустріч на цю тему й зараз перебуваємо в процесі перемовин. КМДА зробила таку заяву не через наше звернення, а через те, що почали ширитися фейки: зокрема, про те, що столична влада дотична до організації та фінансування маршу", — наголосили організатори маршу.

Перший Марш рівності з 2022 року

Марш рівності має відбутися 16 червня — вперше від початку повномасштабного вторгнення. Через воєнний стан в країні Марш рівності організатори хочуть провести у київському метрополітені. Нині ведуться перемовини про це з військовою адміністрацією міста. З безпекових міркувань у марші зможуть взяти участь до 500 людей.

Також 9 червня організатори проведуть благодійний фестиваль в артцентрі Closer. У програмі заходу — лекції, дискусії, творчі майстерні, ярмарок українських брендів, психологічні консультації, майстер-класи та музичні виступи.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок