Понад 4 тис. школярів харчуються у бучанській громаді в межах проєкту фабрика-кухня "ГотуЇмо"

Понад 4 тис. школярів харчуються у бучанській громаді в межах проєкту фабрика-кухня "ГотуЇмо"

Їжа у школі в межах проєкту "ГотуЇмо"
Їжа у школі в межах проєкту "ГотуЇмо". Анатолій Федорук/Telegram

Сьогодні, 28 травня, на Київщині побувала перша леді України Олена Зеленська. Вона приїхала перевірити як впроваджується реформа шкільного харчування у школах Бучі та Синяка.

Про це у Telegram повідомляє Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Він зауважив, що наразі майже три місяці функціонує перша в Україні фабрика-кухня "ГотуЇмо". За цей час до ланки здорового харчування доєдналися 13 шкіл Бучанської громади, а це понад чотири тисячі дітей.

"Навчальний рік закінчується, тож настав час для підведення проміжних результатів задля підтримки якості харчування вже у наступному навчальному році. Сьогодні до Бучі завітала перша леді України Олена Зеленська, щоб переконатися на власні очі, як впроваджується реформа шкільного харчування у школах Бучі та Синяка", — сказав Федррук.

Він поінформував, що, зокрема, Запорізька область, міста Вишневе та Славутич запроваджуватимуть подібні проєкти. З вересня КП "Фабрика-кухня "ГотуЇмо" планує запустити усі школи та запрацює на повну потужність.

Що відомо про будівництво фабрики-кухні в Бучі

Проєкт будівництва у Бучі нового підприємства "фабрики-кухні" презентували наприкінці літа 2022 року. Це була ініціатива першої леді Олени Зеленської з реформи шкільного харчування, яку запланували ще до початку російського вторгнення. Меценатом проєкту став американський бізнесмен Говард Баффет.

Бучанська фабрика кухня готуватиме здорову і корисну їжу для понад 10 тисяч школярів. Приготування їжі в одному місці дозволить зекономити на електроенергії та воді, а також якісно проконтролювати технологічний процес.

Новозбудовану фабрику-кухню в Бучі відкрили у грудні 2023 року. З того часу там тривало навчання персоналу і перевіряли роботу обладнання. Кухарі навчилися готувати 3 тисячі котлет за шість хвилин.

Під час будівництва на харчовому підприємстві встановили генератор, аби виробничі процеси не припинялись під час можливих блекаутів. 11 березня Бучанська фабрика-кухня "ГотуЇмо" почала доставку харчування у три перші школи громади. Півтори тисячі порцій у перший день роботи фабрики одержав Бучанський ліцей №9. Звідти обіди розвезли ще у дві школи.

До кінця року на Київщині в рамках реформи шкільного харчування планують створити 25 опорних кухонь. Основна мета — збільшити кількість дітей, які зможуть щоденно отримувати гарячу їжу у навчальних закладах.

На початок