Економія електроенергії: громади на Київщині обмежують використання вуличного освітлення

Економія електроенергії: громади на Київщині обмежують використання вуличного освітлення

Громади Київщини, на виконання рішення Ради оборони області, обмежують використання вуличного освітлення. Ліхтарі вимикають з метою економії електрики у кризовий час для енергосистеми країни, пов'язаний із наслідками російських обстрілів.

Про необхідність максимальної економії написав у Telegram міський голова Броварів Ігор Сапожко.

За його словами, у зв'язку критичною ситуацією в енергосистемі тимчасово вимикають вуличне освітлення у Броварах, Княжичах та Требухові. Ліхтарі запрацюють після стабілізації ситуації.

Режим світломаскування повертається на вулиці Гостомельської громади. Як повідомили у селищній військовій адміністрації, зовнішнє освітлення будівель та інших об'єктів вимкнуть на період з 24 травня до 1 жовтня 2024 року. Режим світломаскування вулиць діятиме з 21:00 до 24:00 щоденно.

У Боярській громаді від сьогодні, 23 травня, теж економитимуть на вуличному освітленні. У Telegram-каналі міської територіальної громади пояснили, що рішення пов'язане з пошкодженнями енергооб’єктів в Україні через постійні атаки РФ. Жителям нагадали про правила безпеки на дорозі для пішоходів в темну пору доби:

  • використовувати світлоповертаючі елементи ("флікери") чи світловідбивний жилет;
  • користуватись кишеньковим ліхтариком чи ліхтариком мобільного телефону, щоб зробити себе видимим для водіїв. Світло потрібно повернути в той бік, звідки їде автомобіль.

20 травня на засіданні штабу Ради оборони Київської області ухвалили рішення зменшити вуличне освітлення у вечірній та нічний час. Місцеву владу закликали активніше працювати з бізнесом щодо ощадливого використання підсвітки фасадів, рекламних вивісок, торгових залів.

У Києві режим посиленої економії зовнішнього освітлення діє з 17 травня.

На початок