Нові мурали в столиці: кияни можуть подати пропозиції щодо погодження ескізів та локацій

Нові мурали в столиці: кияни можуть подати пропозиції щодо погодження ескізів та локацій

Мурал "Захисники світла"
Мурал "Захисники світла". Фото: ДТЕК/Telegram

У Києві працюють над механізмом погодження ескізів та локацій для нових муралів. Киянам пропонують надати свої пропозиції до проєкту рішення.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Як зазначила депутатка Київради Вікторія Муха, поява нових муралів в Києві часом викликає критику в медіа та бурхливі суперечки в соцмережах.

Департамент культури КМДА під час засідання круглого столу презентував проєкт рішення "Про затвердження Положення про Комісію з питань погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів місті Києві", який має врегулювати цю сферу.

"Намагались знайти кращі рішення до процедури погодження ескізів та локацій, аби міський дизайн та культурний ландшафт столиці зберігались та збагачувались, а мурали не ставали джерелом конфліктів, непорозумінь та проявів вандалізму", — розповіла вона.

Депутатка додала, що всі охочі до 21 травня можуть надсилати пропозиції та рекомендації до даного проєкту рішення на електронну адресу: [email protected].

Події, що передували забороні муралів у Києві

Через кілька гучних історій з київськими муралами містяни створили петицію про розроблення прозорої процедури погодження стінописів. Комісія з питань збереження та захисту культурної спадщини 30 жовтня підтримала петицію.

Каталізатором невдоволення хаотичними муралами в Києві стала робота Євгенії Фуллен, яку вона почала малювати на будинку з охоронним статусом на Січових Стрільців, 31, що в Шевченківському районі. За словами авторки, концепція цього муралу — це вдячність Франції за їхню військову підтримку України. На стінописі зображена закохана пара на фоні Парижа, чоловік тримає жінку над урвищем, поруч із ними — пелікан з дитинчам.

Новий мурал назвали "несмаком" обурені місцеві жителі. Його також розкритикувала депутатка Київської міської ради Євгенія Кулеба і написала, що створення муралу не погоджувала місцева влада.

У Київській міській раді планують затвердити процедуру погодження ескізів та локацій розміщення монументальних розписів у Києві. У листопаді 2023 року ввели тимчасову заборону на створення нових стінописів.

На початок