З початку року на Київщині з'явилося майже 8,5 тис. нових підприємців

З початку року на Київщині з'явилося майже 8,5 тис. нових підприємців

З початку року на Київщині з'явилося майже 8,5 тис. нових підприємців
Засновниця бренду з Ірпеня Roshchenko Shoe Studio Світлана Рощенко. КОВА

З початку 2024 року на Київщині зареєструвалися майже 8,5 тис. нових суб'єктів господарювання. До бюджетів усіх рівнів бізнес сплатив майже 11 млрд грн податків і зборів. Це на 32,2 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомив голова Київської ОДА Руслан Кравченко.

За його словами, про виклики, які стоять перед бізнесом сьогодні, співпрацю між підприємцями та владою говорили сьогодні під час Форуму національної ідентичності "Час діяти UA".

"Військова агресія завдала значних втрат бізнесу Київщини. Попри все бізнес не лише вистояв, а і поступово відновлюється та реалізує нові масштабні проєкти", — зазначив посадовець.

За даними Руслана Кравченка, з початку року на Київщині до бюджетів усіх рівнів сплачено майже 11 млрд грн податків і зборів. Це на 32,2 % більше, ніж за відповідний період минулого року.

Раніше повідомлялося, що попри військову агресію росіян 90% представників бізнесу Київської області вже відновили свою роботу, 76% підприємств уже працюють на повну потужність.

Також на Київщині розмістили 77 релокованих підприємств. Частина з них вже працюють, інші ще налагоджують виробництво.

Що відомо про заходи підтримки бізнесу на Київщині

Із липня 2022 року уряд запровадив проєкт "єРобота", за яким можна отримати від держави безповоротну фінансову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найпопулярніша серед українців — програма мікрогрантів "Власна справа", за якою можна отримати до 250 тис. гривень.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.

У лютому 2023 року стало відомо, що Київщина посіла 2 місце серед регіонів із найбільшою кількістю ухвалених рішень за програмою "єРобота".

Станом на червень минулого року, на Київщині гранти від держави за урядовим проєктом "єРобота" отримали 215 жителів регіону. У межах програми "Власна справа" підприємці Київщини створили 476 нових робочих місць.

Також тогоріч улітку підприємці регіону збільшили обсяги виробництва і продажів. 67% підприємств Київщини працювали на майже повну, повну або навіть вищу потужність порівняно з довоєнним періодом.

На початок