Підприємства Київщини збільшили обсяги виробництва та продажу

Підприємства Київщини збільшили обсяги виробництва та продажу

Підприємства Київщини збільшили обсяги виробництва та продажу
Бізнес Фото: Суспільне (ілюстративне)

У червні підприємці Київщини збільшили обсяги виробництва і продажів, покращили оцінки власної фінансово-економічної ситуації та загальноекономічного середовища. Такі висновки зробили експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій згідно із щомісячним опитуванням підприємств "Український бізнес під час війни".

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної державної адміністрації із посиланням на Департаментом економіки.

Зазначається, що за прогнозами, підприємці пристоличного регіону протягом наступних шести місяців ще більше покращать свою фінансово-економічну ситуацію порівняно із загальними показниками по Україні. Нарощування обсягів виробництва та продажів у Київській області спостерігається більше, ніж у цілому по всій країні.

"У регіоні вищий рівень завантаження виробничих потужностей, ніж середній показник для України. Так, 67% підприємств регіону працювали на майже повну, повну або навіть вищу потужність порівняно з довоєнним періодом. На рівні країни цей показник складає 62%",— йдеться у повідомленні.

У КОДА також зауважили, що в області частково спостерігаються труднощі в пошуку як кваліфікованих, так і некваліфікованих працівників, але це відповідає загальноукраїнській ситуації.

Наразі 92% підприємств Київщини експортували свої товари впродовж останніх 12 місяців. На рівні країни цей показник сягає 84%, підсумували в адміністрації.

Що відомо про реалізацію державної програми "єРобота" на Київщині

Із липня 2022 року Уряд запровадив проєкт "єРобота", за яким можна отримати від держави безповоротну фінансову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найпопулярніша серед українців — програма мікрогрантів "Власна справа", за якою можна отримати до 250 тис. грн.

Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми "єРобота" триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.

У лютому стало відомо, що Київщина посіла 2-ге місце серед регіонів із найбільшою кількістю ухвалених рішень за програмою "єРобота". 227 бізнесменів області отримали "зелене світло" щодо фінансування для реалізації власних бізнес-проєктів.

Станом на червень на Київщині гранти від держави за урядовим проєктом "єРобота" отримали 215 мешканців регіону. У межах програми "Власна справа" підприємці Київщини створили 476 нових робочих місць.

На початок