Екстрені відключення електроенергії в Києві та області: що відомо

Екстрені відключення електроенергії в Києві та області: що відомо

Оновлено

Увечері 15 травня 2024 року у Києві та області енергетики знову застосували екстрені відключення електроенергії. Діяли обмеження і зранку. Їх скасували після 9:00. До об'єктів критичної інфраструктури обмеження не застосовували. Також екстрені відключення нині на Одещині, Донеччині та Дніпровщині.

Про вечірні екстрені відключення повідомила компанія ДТЕК у Telegram.

"Надзвичайно важка ситуація в енергосистемі триває. Тому за вказівкою Укренерго, застосовуються екстрені відключення. Робимо все можливе, щоб якнайшвидше стабілізувати ситуацію", — йдеться у повідомленні.

Як зазначив директор Yasno Сергій Коваленко, сьогоднішній досвід показує необхідність впровадження погодинних графіків вимкнення електроенергії. Ліміти кожному регіону "Укренерго" вже передало.

""Укренерго" розрахувало та довело ОСР ліміти споживання на завтра з 00:00 до 9:00 та з 16:00 до 00:00. У разі перевищення цих лімітів будуть застосовуватися стабілізаційні відключення (тобто графіки). Додатково про застосування графіків поінформують ОСР та ми. Дізнатися графіки для Києва, Дніпра та області можна на сайті YASNO", — йдеться у повідомленні.

Сьогодні зранку також діяли екстрені відключення, повідомила компанія ДТЕК у Telegram.

Обмеження пов'язані з дефіцитом енергії в системі країни. У ДТЕК запевнили, що енергетики по всій країні роблять усе можливе, щоб стабілізувати ситуацію в енергосистемі.

В "Укренерго" підтвердили, що з 6:40 до 09:00 Диспетчерський центр компанії застосував контрольовані аварійні відключення для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України. Такі заходи необхідні через збільшення дефіциту електроенергії на тлі наслідків російських обстрілів. Споживання зросло через похолодання.

Також сьогодні, 15 травня, з 00:00 до 24:00 для промислових споживачів діятимуть графіки обмеження потужності. Живлення об'єктів критичної інфраструктури не припиняється.

У Київській міській державній адміністрації зазначили, що ранкові обмеження енергопостачання в столиці незначні й не впливають на життєдіяльність міста. Об'єкти критичної інфраструктури працюють у штатному режимі. Водночас містянам і власникам бізнесу радять ощадливо споживати електроенергію:

"Побутові споживачі: не вмикайте всі потужні електроприлади одночасно, перенесіть прання на ніч, вимикайте світло в порожніх приміщеннях. Бізнес та промисловість: зменшіть освітлення торгівельних залів та використання енергоємного обладнання, перегляньте виробничі процеси, максимально залучайте імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми", — йдеться у повідомленні КМДА.

Після 09:00 з'явилось повідомлення від ДТЕК, що екстрені відключення в Києві та Київській області скасовані. Станом на 9:30, енергетики повернули світло в усі домівки.

Водночас в "Укренерго" зауважили, що ситуація в енергосистемі залишається складною — протягом доби 15 травня в енергосистемі є значний дефіцит електроенергії. Заплановано рекордний обсяг імпорту електрики з європейських країн. Проте енергетики змушені обмежувати споживання для запобігання аваріям в енергосистемі.

Зокрема, при зростанні споживання у вечірні години 18:00 – 23:00 "Укренерго" прогнозує введення аварійних відключень побутових та промислових споживачів.

Також сьогодні з 00:00 до 10:00 та з 16:00 до 24:00 для промислових споживачів будуть діяти графіки обмеження потужності.

Що відомо про відключення електроенергії на Київщині

Увечері 14 травня у Києві та області почалися перебої з електропостачанням. Енергетики пояснили, що для побутових споживачів застосовують екстрені відключення. Світло вимикають без попередження через складну ситуацію в енергосистемі внаслідок постійних російських обстрілів.

Графіків відключень наразі не існує, бо відключення не планові і вони необхідні для термінового балансування енергосистеми.

У КМВА уточнили, що в Києві відключення електрики 14 травня відчували близько 10% споживачів. Для промислових споживачів так само є обмеження.

На початок