У Києві на станції метро "Звіринецька" облаштували перші написи на колійній стіні

У Києві на станції метро "Звіринецька" облаштували перші написи на колійній стіні

Станція метро "Звіринецька"
Станція метро "Звіринецька". КМДА

У Києві сьогодні вночі, з 1 на 2 травня, на станції метро "Звіринецька" з колійних стін демонтували стару назву "Дружби народів". Наразі комунальники встановили два з чотирьох необхідних комплектів нової назви.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на комунальне підприємство "Київський метрополітен".

Зазначається, що один комплект назви станції "Звіринецька" має 13 символів, а вага однієї літери — від 5 до 6 кг. Загалом для цієї станції виготовлено 52 символи, які можна встановити лише вночі, коли відсутній рух поїздів та напруга на контактній рейці. Решту написів змонтують в одну з наступних ночей.

Автором шрифтів для цієї станції став шрифтовий дизайнер, фахівець Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень Богдан Гдаль.

У Києві
Комунальники монтують літери назви метро "Звіринецька". КМДА

"Створюючи новий напис, дизайнер відштовхувався від того, що Звіринець — відома ще з часів Київської Русі історична місцевість між Печерськом, Видубичами, Теличкою і Чорною Горою. Тож і шрифт мав бути відповідним", — йдеться у повідомленні.

У Києві
Комунальники готуються монтувати літери назви метро "Звіринецька". КМДА

У КМДА поінформували, що виготовляли історичні шрифти вручну в майстерні "Ливарний двір", яка створила літери й для станцій "Площа Українських Героїв", "Почайна", "Васильківська" та "Голосіївська". Саме ця майстерня стала переможцем торгів на майданчику публічних закупівель Prozorro.

Раніше повідомлялося, що в київському метро комунальники монтують нові літери на станції метро "Площа Українських Героїв". Один напис має 26 символів, вага однієї літери становить близько 3 кг, назва є найдовшою серед інших назв станцій столичної підземки. Через особливість історичного стилю шрифтів, букви виготовлялися вручну.

Що відомо про декомунізацію і дерусифікацію столичного метро

У застосунку "Київ Цифровий" 11 січня 2023 року завершилося голосування щодо перейменувань окремих міських об'єктів, зокрема, станцій метро. Мета — прибрати асоціації з РФ, Білоруссю та Радянським союзом. 18 травня 2023 року депутати Київради підтримали це перейменування.

Станція "синьої" гілки метро "Площа Льва Толстого", яка названа в честь російського письменника, тепер отримала назву "Площа Українських героїв". "Дружби Народів" повернула собі історичну назву — "Звіринецька", проєктна станція "Проспект Правди", яку планують відкрити наприкінці 2024 року на "зеленій" гілці, отримала назву "Варшавська".

На станції метро "Університет" "заховали" бюсти російських діячів культури та науки на період, доки триває процедура отримання дозволу на демонтаж цих скульптур. Жителі столиці у застосунку "Київ Цифровий" проголосували за те, чиї погруддя мають з'явитися на станції метро "Університет" замість бюстів Пушкіна, Горького, Ломоносова і Менделєєва.

На початок