Літери монтували вночі: у столичному метро з'явилася нова назва

Літери монтували вночі: у столичному метро з'явилася нова назва

Монтаж нових літер в метро
Монтаж нових літер в метро. Фото: Богдан Гдаль/Facebook

У Києві в ніч на 12 квітня розпочався монтаж нових літер на станції метро "Площа Українських Героїв". Наразі на колійній стіні встановили один комплект назви станції з чотирьох необхідних.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на комунальне підприємство "Київський метрополітен".

Зазначається, що один напис має 26 символів і потребує часу для правильного та якісного монтажу. Крім того, такі роботи можуть проходити лише вночі, коли відсутні рух поїздів та напруга на контактній рейці.

Вага однієї літери становить близько 3 кг. Крім того, назва станції "Площа Українських Героїв" є найдовшою серед інших назв станцій столичної підземки.

Автором літер став шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль, який за власної ініціативи розпочав роботу над створенням написів минулого року. Ідею митця підтримали архітектори перейменованої станції та надали всі необхідні погодження.

"Створення нових букв — копітка робота через особливість історичного стилю шрифтів. Кожна літера виготовлялась вручну та поштучно з дотриманням усіх пропорцій, радіусів, розмірів тощо. Автор шрифтів також здійснював авторський супровід під час усіх етапів", — йдеться у повідомленні.

У КМДА поінформували, що загалом процес перейменування проходив поетапно. Спочатку замінили покажчики руху поїздів на колійних стінах, далі нанесли нові назви на світлові покажчики напрямку руху пасажирів і замінили лінійні схеми у вагонах. Також перезаписали звукові оголошення, які транслюють у рухомому складі та на балюстрадах ескалаторів.

Раніше в адміністрації повідомляли, що відповідно до технічної специфікації літери мають бути з полірованого, анодованого, литого алюмінію, а також мати всі необхідні кріплення до колійної стіни. Через особливість історичного стилю шрифтів, букви мають бути вироблені поштучно з дотриманням усіх розмірів.

У метрополітені зазначили, що назва "Площа Українських Героїв" є найдовшою серед інших назв столичної підземки та потребує виготовлення 104 символів. Для станції "Звіринецька" необхідно виготовити 52 символи.

Що відомо про декомунізацію і дерусифікацію столичного метро

У застосунку "Київ Цифровий" 11 січня 2023 року завершилося голосування щодо перейменувань окремих міських об'єктів, зокрема, станцій метро. Мета — прибрати асоціації з РФ, Білоруссю та Радянським союзом. 18 травня 2023 року депутати Київради підтримали це перейменування.

Станція "синьої" гілки метро "Площа Льва Толстого", яка названа в честь російського письменника, тепер отримала назву "Площа Українських героїв". "Дружби Народів" повернула собі історичну назву — "Звіринецька". А проєктна станція "Проспект Правди", яку планують відкрити наприкінці 2024 року на "зеленій" гілці, отримала назву "Варшавська".

На станції метро "Університет" "заховали" бюсти російських діячів культури та науки на період, доки триває процедура отримання дозволу на демонтаж цих скульптур. Жителі столиці у застосунку "Київ Цифровий" проголосували за те, чиї погруддя мають з'явитися на станції метро "Університет" замість бюстів Пушкіна, Горького, Ломоносова і Менделєєва.

На початок