Фабрика-кухня в Бучі годуватиме школярів ще двох навчальних закладів

Фабрика-кухня в Бучі годуватиме школярів ще двох навчальних закладів

фабрика-кухня
Їдальня одного з закладів освіти Бучанської громади після запуску в роботу місцевої Фабрики-кухні, Київська область, 11 березня 2024 р. Фото: КОВА

Ще два навчальні заклади Бучанської громади на Київщині почали отримувати шкільні обіди від Фабрики-кухні.

Про це повідомив міський голова Анатолій Федорук.

З 29 квітня здорові обіди почали отримувати ще два навчальні заклади Бучанської громади — Гаврилівська школа №8 та Синяківський ліцей №15.

Нещодавно підприємство проводило опитування серед батьків і врахувало всі зауваження.

Що відомо про будівництво фабрики-кухні в Бучі

Проєкт будівництва у Бучі нового підприємства "фабрики-кухні" презентували наприкінці літа 2022 року. Це була ініціатива першої леді Олени Зеленської з реформи шкільного харчування, яку запланували ще до початку російського вторгнення. Меценатом проєкту став американський бізнесмен Говард Баффет.

Бучанська фабрика кухня готуватиме здорову і корисну їжу для понад 10 тисяч школярів. Приготування їжі в одному місці дозволить зекономити на електроенергії та воді, а також якісно проконтролювати технологічний процес.

Новозбудовану фабрику-кухню в Бучі відкрили у грудні 2023 року. З того часу там тривало навчання персоналу і перевіряли роботу обладнання. Кухарі навчилися готувати 3 тисячі котлет за шість хвилин.

Під час будівництва на харчовому підприємстві встановили генератор, аби виробничі процеси не припинялись під час можливих блекаутів.

11 березня Бучанська фабрика-кухня "ГотуЇмо" почала доставку харчування у три перші школи громади. Півтори тисячі порцій у перший день роботи фабрики одержав Бучанський ліцей №9. Звідти обіди розвезли ще у дві школи.

До кінця року на Київщині в рамках реформи шкільного харчування планують створити 25 опорних кухонь. Основна мета — збільшити кількість дітей, які зможуть щоденно отримувати гарячу їжу у навчальних закладах.

На початок