Поклали кошти на депозит з будівництва метро на Виноградар: суд стягнув з підрядника 139 млн грн

Поклали кошти на депозит з будівництва метро на Виноградар: суд стягнув з підрядника 139 млн грн

Будівництво метро на Виноградар
Будівництво метро на Виноградар в Києві, 2019 рік. Фото: УНІАН

Суд стягнув з підрядника 139 млн гривень на користь столичної громади. Це відсотки, які він отримав, поклавши на депозит кошти з будівництво метро на Виноградар.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Встановили, що комерційна структура всупереч законодавству розмістила кошти з бюджету столиці на депозитних рахунках у банку. Це були гроші на будівництво метрополітену від станції "Сирець" до житлового масиву Виноградар. Таким чином підрядник заробив відсотки в сумі понад 139 млн гривень.

В жовтні 2021 року прокуратура звернулась до Господарського суду міста Києва з вимогою стягнути ці кошти з підрядника на користь територіальної громади столиці в особі Київської міської ради.

Господарський суд ще в 2022 році повністю задовольнив позов про стягнення 139 млн гривень до бюджету столиці.

Через рік Північний апеляційний залишив рішення в силі. Втім Верховний суд направив справу на новий розгляд.

За результатом нового розгляду рішенням Господарського суду міста Києва від 24 квітня позов прокурора повністю задоволено та стягнуто з підрядної організації до бюджету столиці понад 139 млн гривень.

"Використання бюджетних коштів виключно за цільовим призначенням є прямим обов'язком суб'єктів господарювання", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про будівництво метро на Виноградар

У лютому 2020 року СБУ викрила механізм заволодіння бюджетними коштами, виділеними на будівництво метрополітену на житловий масив Виноградар у Києві.

У листопаді 2021 року прокуратура повідомила, що хоче стягнути з підрядника 183 млн грн. Мовляв, компанія використовувала гроші не за призначенням, поклавши на депозит 1,5 млрд грн.

У січні 2020 року в ПАТ "Київметробуд" заявили, що термін завершення будівництва станцій метро "Мостицька" та "Проспект Правди" відкладається на кілька місяців, можливо, навіть на рік. Після цього мер Києва Віталій Кличко заспокоїв, що будівництво метро на Виноградар іде за графіком.

Згодом стало відомо, що Печерський райсуд Києва арештував банківські рахунки "Київметробуду" в рамках кримінального провадження для запобігання шахрайському заволодінню бюджетними коштами.

У листопаді 2022 року Господарський суд Києва ухвалив рішення про стягнення з АТ "Київметробуд" 139 090 410,96 гривень на користь територіальної громади міста за невиконання умов договору. Генпідрядник подав апеляцію, проте програв і її.

Вартість будівництва двох станцій – близько 6 млрд грн, з них місто уже виділило 4 млрд грн. Планується, що дві нові станції перевозитимуть понад 90 тисяч пасажирів на добу. Довжина ділянки метро для двох нових станцій – 3,7 кілометра.

На початок