Великодні богослужіння мають пройти із врахуванням усіх заходів безпеки — Кравченко

Великодні богослужіння мають пройти із врахуванням усіх заходів безпеки — Кравченко

Засідання в КОВА
Засідання в КОВА стосовно Великоднього богослужіння, 24 квітня 2024 року. Фото: КОВА

У Київській області відбулася нарада з представниками Ради Церков, інших релігійних організацій, Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Національної поліції, ДСНС та СБУ. Йшлося про безпеку під час проведення бгослужінь на Великдень.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на очільника КОВА Руслана Кравченка.

Зазначається, що представники церков оперативно та максимально широко мають поінформувати людей про необхідність дотримання всіх безпекових заходів.

На Великдень, у ніч із суботи 4 травня на неділю 5 травня, комендантська година в Київській області діятиме без змін — з 00:00 до 5:00 години. Пересування вулицею в цей час заборонене, тому богослужіння мають транслюватися в онлайн-режимі. Храми можна буде відвідати після завершення комендантської години.

"Просимо також вжити всіх заходів, щоб уникнути значного скупчення людей в одному місці. В разі тривоги оперативно просити людей пройти до найближчого укриття. Про місця їх розташування також має бути надана необхідна інформація. Правоохоронці стежитимуть за громадським порядком та працюватимуть в посиленому режимі. Але вкрай важливо, щоб і люди були максимально пильними", — сказав Кравченко.

Він також зауважив, що якщо хтось матиме інформацію про можливі провокації, то потрібно не зволікати і одразу звертатися до правоохоронних органів.

Як розраховують дату Великодня

Великдень прив'язаний не до дати, а до весняного рівнодення та повного місяця. Дату рахують так: спочатку береться весняне рівнодення, після чекають на перший повний місяць, а потім найближча неділя — це і є дата Великодня. Оскільки християни східні і західні живуть за різними календарями, західні — за Григоріанським, а східні — за Юліанським або Новоюліанським, то і дати вони відраховують по-різному.

Щоб вирішити це питання, створили спільну католицько-православну комісію, куди входять представники Ватикану, представники Вселенського Патріархату, які розробляють календарну реформу і у них є мета до 2025 року, до річниці 1700 років від дня проведення Першого Вселенського Собору, який і встановив дату Великодня, провести реформу, щоб православні і католики, східні і західні християни святкували в один день.

На початок