Писанки, обрядовий дерев'яний посуд, вишиті рушники: на Київщині відкривають виставку до Великодня

Писанки, обрядовий дерев'яний посуд, вишиті рушники: на Київщині відкривають виставку до Великодня

Писанки
Писанки. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

В Ірпені на Київщині у історико-краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки писанок. Експозиція називатиметься "Великдень у краї гуцульської писанки та сирних коників".

Про це повідомляє у Telegram пресслужба Ірпінської міської ради.

Зазначається, що на виставці будуть презентовані писанки на курячих, гусячих та яйцях страусів. Експонати створили космацькі майстри — Ганна Линдюк, Олена Кравчук та Марія Варцаб'юк.

У міськраді поінформували, що також в експозиції можна буде побачити обрядовий дерев'яний посуд (пасківники, дорідники), сирні коники, кераміку, різьблені тарелі, вишиті рушники та ткані верети. Ці речі є невід'ємним атрибутом Великодніх свят на Гуцульщині.

"Окремої уваги заслуговують роботи одного з найкращих боднарівЛюдина, навчена виготовляти дерев'яні бочки, бочки, чани, відра, діжки, корита та інші подібні ємності з дерев’яних куч, які зазвичай нагрівали або пропарювали, щоб зробити їх податливими Гуцульщини — Йосипа Приймака. Майстер виготовляє дерев'яні ємності такими ж інструментами, з якими працювали його предки декілька століть тому", — йдеться у повідомленні.

Виставка відкриється 19 квітня о 15:00 в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї (вулиця Шевченка, 4).

Раніше повідомлялося, що у Музеї історії міста Києва відкрилася виставка, яку присвятили Великодню. Серед експонатів — керамічні полив'яні яйця часів Київської Русі, Царські врата ХVIII століття, давній святковий одяг українців, великодні листівки, колекція писанок з орнаментами всіх регіонів України. Окремо представлені європейський великодній декор і діаспорні писанки.

Також до Великодніх свят у Національному заповіднику "Софія Київська" презентують інсталяцію з квітів від відомих флористів. Протягом 18 та 19 квітня майстри працюватимуть над створенням квіткової конструкції, а 20 квітня відвідувачі зможуть побачити витвір мистецтва наживо.

Що відомо про інші культурно-мистецькі заходи у Києві

Музей Ханенків спільно з культурно-освітньою ініціативою "Без пробілів" запрошує підлітків від 14 до 18 років долучитися до креативних майстерень, які діятимуть з 13 квітня до 15 червня в Києві. Загалом проєкт триватиме 10 тижнів і включатиме чотири майстерні: креативного письма, плаката, перформансу й аудіоперформансу.

До 2 червня у Музеї історії міста Києва триватиме виставка світського дитячого одягу 1820-1920 років "Сто років дитинства". В експозиції представлені понад 20 дитячих костюмів, аксесуари, іграшки, взуття та фотографії дітей у різних вбраннях конкретного періоду.

Також у цьому музеї до другої річниці звільнення Київщини від російських окупантів представили виставковий проєкт "На захисті міста: хто і як обороняв Київ упродовж тисячоліть". Ця експозиція уособлює збірні образи захисників міста в різні історичні епохи. Проєкт у форматі вуличної банерної виставки також буде представлений просто неба на Контрактовій площі.

До 24 квітня у просторі "Мистецтво без меж" галереї "Лавра" триватиме виставка "Khaki is a new pink" ("Колір хакі — новий рожевий"). В експозиції представлені роботи художника Іллі Чічкана, одного з основоположників "Нової хвилі" сучасного українського мистецтва.

До 19 квітня у Києві за адресою: вул. Десятинна, 12 можна побачити виставку, присвячену спогадам про Бахмут. Це світлини жителів про рідне місто до повномасштабного вторгнення російських військ та повного його руйнування. Проєкт назвали "Bakhmut Before".

Ще у столиці для обдарованих дітей планують запровадити щорічний міський конкурс "Мистецькі Горизонти". Він проходитиме у три тури за чотирма напрямками. Переможці отримають дипломи та грошові премії.

На початок