Обстріл Трипільської ТЕС: Спеціалізована екологічна прокуратура встановлює наслідки для довкілля

Обстріл Трипільської ТЕС: Спеціалізована екологічна прокуратура встановлює наслідки для довкілля

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури обстежують Трипільську ТЕС
Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури обстежують Трипільську ТЕС. Фото: Київська обласна прокуратура

Фахівці Спеціалізованої екологічної прокуратури Київщини встановлюють масштаби шкоди, завданої довкіллю. Йдеться про наслідки обстрілу російськими військами Трипільської ТЕС.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Зазначається, що 11 квітня 2024 року росіяни обстріляли ракетами об'єкт критичної інфраструктури — Трипільську ТЕС. За фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 Кримінального кодексу України) правоохоронці розпочали досудове розслідування.

У ОГПУ поінформували, що, зокрема, через влучання ракет на ТЕС здійнялась масштабна пожежа та стався витік трансформаторного мастила.

На Київщині
Уламки російської ракети на Трипільській ТЕС. Фото: Київська обласна прокуратура

Щоб встановити масштаби наслідків для екології прокурори за участі спеціалістів Державної екологічної інспекції Столичного округу і ДУ "Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб" МОЗ України провели додатковий огляд території ураження.

"Відібрано проби зразків ґрунту для проведення лабораторних досліджень. Після отримання їх результатів буде визначено розмір збитків, заподіяних забрудненням ґрунту та призначено інженерно-екологічну експертизу. Також буде розрахована шкода, завдана довкіллю, внаслідок забруднення атмосферного повітря через пожежу на ТЕС", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про атаку РФ на Трипільську ТЕС

Зранку 11 квітня Росія здійснила повітряну атаку на Київську область. У Київській ОВА повідомили про пошкодження об'єкта критичної інфраструктури. Люди не постраждали.

У компанії ДТЕК заявили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. Енергетики ліквідовували наслідки і відновлювали роботу обладнання.

Згодом у "Центренерго" уточнили, що внаслідок обстрілу російськими військами повністю знищено Трипільську ТЕС. На місці виникла масштабна пожежа. Повідомлялося, що втрачено 100% генерації енергії.

На початок