Трипільську ТЕС можна відновити, але Україні потрібні системи ППО — "Центренерго"

Трипільську ТЕС можна відновити, але Україні потрібні системи ППО — "Центренерго"

Пожежа, рятувальник гасить пожежу після повітряної атаки РФ Трипільської ТЕС
Рятувальник гасить пожежу після повітряної атаки РФ Трипільської ТЕС, 11 квітня 2024 року. Фото: ДСНС України/Telegram

Трипільська ТЕС, повністю зруйнована внаслідок російської атаки балістичними ракетами 11 квітня, підлягає відновленню й енергетики вже мають пропозиції із надання обладнання від європейських країн.

Про це в ефірі програми "Брифінг" Української служби Голосу Америки розповів Андрій Гота, голова наглядової ради ПАТ "Центренерго".

"Проте з огляду на постійну небезпеку російських атак відновлення ТЕС без надання Україні систем ППО — це "марна справа", — сказав Гота.

За його словами, кілька балістичних надзвукових ракет, що летіти в напрямку станції, вдалось збити, але через брак ракет для українських систем ППО, частина з них досягли цілі і знищили ТЕС. Через це, для стійкості української енергетики, передусім, важливо забезпечити українську протиповітряну оборону.

"Будь-що підлягає відновленню, минулого літа мали схожу картину, коли ці блоки були не відремонтовані і на деяких станціях не працювали зовсім. Тобто відновити ми можемо все. У нас дуже добрий колектив, дуже вмотивований колектив для відновлення. Звичайно, без міжнародних партнерів це зробити майже неможливо, тому ми вже маємо певні обіцянки надати нам трансформатори, турбіни, інше обладнання з європейських країн, але знову-таки, без достатньої кількості ракет для протиповітряної оборони — це, м'яко кажучи, марна справа буде", — зауважив Гота.

Трипільська ТЕС забезпечувала світлом майже 3 мільйони людей й була найбільшим постачальником електроенергії на Київщині, Житомирщині й Черкащині. Поки що з огляду на сприятливу погоду, споживачі електроенергії ще не відчують значних перебоїв зі світлом, однак відключення можуть початись ближче до літа, підсумували у "Центренерго".

Напередодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що якби Україна мала достатньо зенітних ракетних комплексів Patriot, росіянам не вдалося б знищити Трипільську ТЕС.

"Тема одна — дайте "Петріоти"! Якби у нас стояли "Петріоти", ми б сьогодні не втратили все це", — сказав Кулеба.

За його словами, українська сторона говоритиме з іноземними партнерами саме у контексті "максимального прискорення постачання ППО".

Що відомо про атаку РФ на Трипільську ТЕС

Зранку 11 квітня Росія здійснила повітряну атаку на Київську область. У Київській ОВА повідомили про пошкодження об'єкта критичної інфраструктури. Люди не постраждали.

У компанії ДТЕК заявили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. Енергетики ліквідовували наслідки і відновлювали роботу обладнання.

Згодом у "Центренерго" уточнили, що внаслідок обстрілу російськими військами повністю знищено Трипільську ТЕС. На місці виникла масштабна пожежа. Повідомлялося, що втрачено 100% генерації енергії.

На початок