Зеленський: Трипільська ТЕС була знищена, бо закінчились ракети для її захисту

Зеленський: Трипільська ТЕС була знищена, бо закінчились ракети для її захисту

Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками саміту Тримор'я у Вільнюсі, Литва, 11 квітня 2024 року. AP

Президент Володимир Зеленський повідомив, що росіяни зуміли знищити Трипільську теплоелектростанцію на Київщині, оскільки в України закінчились ракети для її захисту.

Про це президент розповів в інтерв'ю PBS.

Зеленський коментував іранську атаку на Ізраїль, яку союзники спільно допомогли відбити. Він зазначив, що в України теж є союзники, які дають ту чи іншу техніку, але "з нею у нас дефіцит".

"Я вам наведу один приклад дуже простий на Трипільській станції. Від неї залежить світло у київському регіоні. Летіли 11 ракет. Перші 7 ми знищили, 4 знищили Трипілля (Трипільську ТЕС — ред.). Чому? Тому що було ракет нуль. У нас закінчились всі ракети, які захищали Трипілля", — розповів Зеленський.

Що відомо про атаку РФ на Трипільську ТЕС

Зранку 11 квітня Росія здійснила повітряну атаку на Київську область. У Київській ОВА повідомили про пошкодження об'єкта критичної інфраструктури. Люди не постраждали.

У компанії ДТЕК заявили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. Енергетики ліквідовували наслідки і відновлювали роботу обладнання.

Згодом у "Центренерго" уточнили, що внаслідок обстрілу російськими військами повністю знищено Трипільську ТЕС. На місці виникла масштабна пожежа. Повідомлялося, що втрачено 100% генерації енергії.

На початок