Продали будівлю банку "Хрещатик" значно дешевше від реальної вартості: судитимуть ліквідатора та оцінювача

Продали будівлю банку "Хрещатик" значно дешевше від реальної вартості: судитимуть ліквідатора та оцінювача

Будівля банку "Хрещатик", яку продали на 161 млн грн дешевше від реальної вартості
Будівля банку "Хрещатик" на вул. Прорізна у Києві. Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Столичні прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо співробітника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб — ліквідатора банку "Хрещатик" та оцінювача. Їх обвинувачують у завданні збитків державі через продаж майна за заниженою вартістю.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

За матеріалами слідства, працівник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який був уповноваженим на реалізацію активів банку "Хрещатик",  організував його продаж.

"Всупереч встановленій законодавством процедурі, за попередньою змовою з оцінювачем, яка провела оцінку нерухомого майна за завідомо заниженою вартістю, підозрюваний забезпечив реалізацію офісної будівлі по вул. Прорізній, загальною площею майже 7,5 тис. кв. м., за заздалегідь визначеною вартістю в сумі 425 млн грн", — йдеться в повідомленні.

Слідство встановило, що вартість будівлі була занижена на 161 мільйон гривень, що завдало збитків державі.

За статтею 3 ст. 365-2Зловживання своїми повноваженнями аудитором, нотаріусом, оцінювачем, уповноваженою особою або службовою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з метою отримання неправомірної вигоди, якщо це завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам або інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб Кримінального кодексу України підозрюваним загрожує до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

На початок