Переплатили 3,5 млн гривень під час ремонту мостів та розв'язок у Києві: правоохоронці підозрюють посадовців

Переплатили 3,5 млн гривень під час ремонту мостів та розв'язок у Києві: правоохоронці підозрюють посадовців

Північний міст у Києві
Північний міст у Києві. Фото: Уніан (ілюстративне)

Дарницька окружна прокуратура Києва повідомила про підозру колишньому виконувачу обов'язків директора (нині особа обіймає посаду директора) та головному інженеру комунального підприємства "Київавтошляхміст". Їх підозрюють у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Слідство встановило, що КП "Київавтошляхміст" та приватне підприємство у 2022 році уклали договір підряду. Йшлося про аварійні та відновні роботи по заміні гідроізоляції на Північному і Південному мостах, а також на естакадах та транспортних розв'язках у столиці.

Зазначаєься, що у подальшому, на той час в.о. директора комунального підприємства не перевірив відповідність проведених робіт кошторисній документації, відтак:

  • під час виконання робіт підрядник використав матеріали, не передбачені договором та тендерною документацією, що призвело до подорожчання вартості проекту
  • до актів приймання виконаних будівельних робіт включили додаткові роботи, які не передбачені кошторисом та договором, що також призвело до додаткових витрат.

"При цьому посадовець підписав довідки про вартість будівельних робіт та платіжні доручення. В свою чергу головний інженер, підписав акти приймання виконаних будівельних робіт, на підставі яких на рахунки приватної фірми перераховані бюджетні кошти", — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі поінформували, що в результаті цього столичній громаді завдано збитків на понад 3,5 млн грн. Наразі посадовцям повідомлено про підозру та вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.

За ч.2 ст.367Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки Кримінального кодексу України їм загрожує до п'яти років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. За даними YouControl чинним керівником КП "Київавтошляхміст" є Богдан Кобернюк.

Що відомо про службову недбалість та розтрату бюджетних коштів у Києві та області

Двох посадовців комунального підприємства "ШЕУ по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Святошинського району м. Києва", а також керівника приватної фірми підозрюють у розтраті близько 1 млн гривень зі столичного бюджету при закупівлі пішохідної огорожі.

Також поліція виявила розтрату бюджетних коштів на закупівлі дорожнього обладнання в Печерському районі. Тоді підозру оголосили ексдиректору комунального підприємства, який пізніше став заступником директора корпорації "Київавтодор". На час розслідування посадовця взяли під цілодобовий домашній арешт.

Київська прокуратура скерувала до суду звинувачення щодо директора підрядної організації. Його підозрюють у привласненні 4 млн грн під час капітального ремонту футбольного поля.

Бучанська окружна прокуратура повідомила про підозру директорці товариства. Її звинувачують у привласненні бюджетних коштів під час ремонту укриття у дитсадку.

Бориспільська прокуратура звинувачує директора товариства з обмеженою відповідальністю. Його підозрюють у привласненні понад 4 мільйонів гривень бюджетних коштів під час ремонту пологового будинку.

Ще Київська обласна прокуратура повідомила про підозру підряднику у с.Гатне. Його звинувачують у неякісному ремонті автомобільних доріг. З бюджету переплатили понад 2,5 млн гривень.

На початок